Команди Шумського і Шарана друге коло УПЛ розпочали з гостьових перемог

Минулими вихідними було зіграно матчі 14-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Маріуполі», «Руху», «Львові» та «Олександрії» головними тренерами працюють відповідно Остап Маркевич, Іван Федик, Віталій Шумський і Володимир Шаран, які вищу освіту також здобули у нашому виші. Підопічні двох останніх 2021 рік розпочали виграшами на полях своїх суперників.

Програму першого у новому році й 14-го за ліком відкривав центральний поєдинок туру в Запоріжжі, де луганська «Зоря» приймала «Десну» з Чернігова. Господарі з упевненими статистичними показниками підійшли до звітного протистояння. Підопічні Віктора Скрипника з 20-го вересня минулого року не знали гіркоти поразок у національному чемпіонаті 10 матчів поспіль (п’ять перемог та п’ять нічиїх). І звітний матч допоміг цю серію продовжити.

На засніженому полі «Славутич-Арени» гравцям було вкрай не легко продемонструвати всі свої професійні навички, але матч при цьому не став скупим на небезпечні моменти та голи. А героєм цього протистояння вийшла «Зоря», яка завдяки «дублю» Олександра Гладкого забезпечила собі перемогу в центральному протистоянні туру та зрівнялася за кількістю очок з «Десною».

Поєдинок «Миная» та «Львова» – протистояння команд-сусідів із нижньої частини турнірної таблиці. А це завжди інтрига й боротьба за дорогоцінні очки в контексті збереження прописки в еліті. У звітному протистоянні гості перевершили всі очікування й вийшли переможцями.

Гравці «Львова» з 15-го вересня 2019 року на полях суперників більше одного голу за матч в УПЛ не забивали. Цього разу сумну статистику вдалося перервати ще в першому таймі. Бразилець Альваро двічі скористався помилками в центрі захисту суперника й своїм «дублем» приніс такі потрібні команді залікові бали. «Минай» значно переважав опонента у володінні м’ячем, але на завершальній стадії атак бракувало влучності й максимум, що змогли зробити господарі поля – скоротити відставання до мінімуму, але уникнути поразки їм не вдалося.

Пропустивши рік через дискваліфікацію, нападник київського «Динамо» Артем Бєсєдін феєрично відзначив своє повернення у великий футбол. Уже в першому ж матчі проти донецького «Олімпіка» форвард відзначився «дублем», чим і допоміг своїй команді впевнено взяти три очки. Гості першими відзначилися, але свою перевагу змогли утримувати лише десять хвилин, після чого за справу взялися Бєсєдін і Буяльський. У підсумку перемога «Динамо» з рахунком 3:1, яка гарантує їм одноосібне лідерство в чемпіонаті.

У суботу, порівняно з неділею, в Україні розпогодилось. От і на Півдні виглянуло сонечко, що, вочевидь, підняло настрій як футболістам на полі, так і вболівальникам. Загалом матч «Маріуполь» – «Олександрія» по-справжньому вдався, обидві команди були активні впродовж усього ігрового часу, кожна дотримуючись власного ігрового стилю: господарі поля намагалися комбінувати, гості покладалися на швидкі контратаки й бійцівські якості. Саме останні відкрили рахунок, за наслідком чого віддавши ініціативу команді випускника ЛДУФК Остапа Маркевича. Та одразу кинулася відіграватись, створила кілька добротних моментів, але підсумковий рахунок не змінився. Отже, господарі поля не змогли забити 400-й м’яч на своєму полі, а гості перервали свою чотири матчеву безвиграшну серію.

Один із найбільш напружених поєдинків першого туру, «Колос» – «Шахтар», після зимової перерви мав відбутися у суботу в Ковалівці, але через заметіль відбувся у неділю в Києві. Можна сказати, що «Колос» здійснив справжній подвиг – у двох турах поспіль відібрав очки спочатку в «Динамо», а тепер – у «Шахтаря». Недільна зустріч на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського закінчилася без забитих м’ячів, але пройшла в обопільно гострій боротьбі, де відкрити рахунок могли обидві команди. Причому це стосується обох таймів: по суті, якби суперники реалізували все, що створили, підсумковий результат міг би бути вкрай результативним. Утім, остаточний результат – 0:0. Для «Шахтаря» епохи Луїша Каштру це десята нічия у поточному чемпіонаті.

Основні події в матчі «Дніпро-1» – «Інгулець» мали місце в першому таймі, коли господарі поля спочатку відкрили рахунок, а невдовзі подвоїли його. Перевага «Дніпра-1» на полі була відчутною, хоча все ж здалося, що «Інгулець» пропустив два голи спочатку через помилки своїх захисників, а опісля через невезіння. Після 15-хвилинного відпочинку гості стрімголов кинулися відіграватись, їм вдалося створити кілька непоганих моментів і саме вони частіше володіли м’ячом. Однак дніпряни зуміли зберегти власні ворота недоторканими, а якби були розважливіші в чужому штрафному майданчику, то їхній виграш міг би бути переконливіший щодо результату.Таким чином підопічні Ігоря Йовічевіча перервали невдалу серію з шести поразок поспіль.

Взимку полтавський клуб провів доволі активну трансферну політику. Одним із наслідків стало те, що в гостьовій вчорашній грі проти «Руху» «Ворскла» вийшла на перший календарний матч року в дещо зміненій тактичній схемі: поточного сезону ми вже звикли бачити підопічних Юрія Максимова в конфігурації з трьома центрбеками, втім, цього разу центральних захисників було двоє, натомість Альюн грав на позиції лівого оборонця. При цьому господарі поля ошелешили гостей стартовою активністю: «Рух» дуже добре почав, відкрив рахунок, опісля чого мав кілька нагод, аби подвоїти його. Проте полтавці зуміли підтвердити клас, доволі швидко перехопили ініціативу, відтак взялися методично атакувати, щоби все-таки здобути перемогу. Однак рахунок 1:1 на табло не змінився до фінального свистка.Отже, рухівці продовжили свою безпрограшну серію, а ворскляни – безвиграшну.