Квартет акробатів ЛДУФК виборов «бронзу» XI Всесвітніх ігор-2022 у американському Бірмінгемі

У США, в місті Бірмінгем (штат Алабама) у ніч з неділі на понеділок відбулася урочиста церемонія закриття головних стартів чотириріччя з неолімпійських видів спорту – XI Всесвітніх ігор-2022. У заключний день мультифоруму, в змаганнях з спортивної акробатики, українська чоловіча четвірка, стовідсотково сформована з атлетів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студента першого курсу Юрія Савки та випускників Тараса Яруша, Станіслава Кукурудза і Юрія Пуша, завоювала бронзові медалі.

Саме турнір чоловічих четвірок завершував боротьбу за нагороди XI Всесвітніх ігор-2022 в американському Бірмінгемі у змаганнях зі спортивної акробатики. Ще до початку виступу найсильніших квартетів планети фахівці називали українців в числі претендентів на місце на медальному подіумі. Одразу скажемо, що підопічні викладача кафедри гімнастики (завідувач – доцент Олег Бубела) нашого вишу, заслуженого тренера України Костянтина Кукурудза повністю виправдали видані їм спеціалістами аванси.

За свій виступ у фінальній стадії змагань Станіслав Кукурудз, Юрій Пуш, Юрій Савка і Тарас Яруш отримали від суддів оцінку 28.410 бали. У підсумковому протоколі цей результат став третім, тож приніс «синьо-жовтому» квартету бронзовий комплект медалей. Зазначимо, що четвірку з Ізраїлю (Хен Бануз, Ліор Бородін, Амір Даус, Томер Оффір), яка фінішувала на четвертій позиції, українці випередили на 0.230 бали.

Перемогу і золоті медалі вибороли акробати з Великої Британії (Бредлі Голд, Арчі Гунесекера, Фінлі Грей, Ендрю Морріс-Хант), які за свій виступ отримали від суддівської бригади найвищу оцінку – 29.890 бали. Срібний комплект нагород дістався квартету з Бельгії (Сімон де Вевер, Йонас Раус, Віктор Вермейр, Ваннес Влаємінкк), який програв новоспеченим чемпіонам 0.530 бали.

Тож вітаємо наших акробатів і їхнього тренера, а також увесь колектив кафедри гімнастики з успішним виступом на змаганнях найвищого світового рівня та бажаємо підкорення нових спортивних вершин!

Додамо, що загалом українські атлети на XI Всесвітніх іграх-2022 в американському Бірмінгемі в неофіційному загальнокомандному заліку посіли третє місце. У «синьо-жовтій» скарбничці загалом 45 медалей (16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових). Попереду лише Німеччина, яка здобула 47 нагород (24, 7, 16) та США – 44 (16, 18, 10).