Квартет робінгудів ЛДУФК виборов нагороди чемпіонату України зі стрільби з лука

У Черкасах, на лукодромі спорткомплексу ДЮСШ «Дніпро-80» триває чемпіонат України 2020 року зі стрільби з лука. Першими нагороди головного старту сезону національного рівня розіграли майстри стрільби з олімпійського луку. На медальний подіум зійшов й квартет робінгудів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У змаганнях представниць прекрасної статі змагалися 54 спортсменки. До квартету півфіналісток пробилися дві лучниці нашого вишу – 23-річна магістрантка факультету фізичної культури і спорту Соломія Трапезнікова і 27-річна випускниця Вероніка Марченко. Однак жодній з них вийти до «золотої» дуелі не судилося. Трапезнікова поступилася Лідії Січеніковій з Чернівців – 0:6 (23:27, 21:25, 26:28). А Марченко в іншому півфіналі не змогла перемогти львів’янку Соломію Гнип – 0:6 (25:27, 25:28, 24:30).

Зазнавши невдач у півфіналі, лучниці кафедри стрільби та технічних видів спорту (завідувач – професор Богдан Виноградський) ЛДУФК зійшлися в очному протистоянні за третє місце. Більш влучною виявилася Вероніка Марченко – 6:2 (28:20, 24:26, 28:23, 24:21), яка й стала бронзовим призером. А золоту нагороду здобула Лідія Січенікова, яка в фіналі лише у п’ятому, вирішальному сеті «перестріляла» Соломію Гнип – 6:4 (27:25, 29:25, 22:27, 24:25, 28:25).

У турнірі чоловіків до півфіналу пробився 25-річний студент факультету післядипломної та заочної освіти нашого Університету Олександр Бойко. Однак і йому також вийти у фінал не вдалося. Після двох нічийних сетів у півфіналі він все ж програв киянину Володимиру Трегубу – 2:6 (27:27, 25:25, 23:28, 24:25). В іншому півфіналі представник Рівненщини Михайло Усач сенсаційно і дуже впевнено здолав супротив сумчанина Олексія Гунбіна – 7:1 (29:23, 27:24, 24:24, 29:24).

Втім, без нагороди Олександр Бойко не залишився. У по-справжньому драматичній «бронзовій» дуелі він переміг Олексія Гунбіна з рахунком 6:4 (25:28, 26:25, 28:27, 24:27, 23:22). А титул чемпіона завоював Михайло Усач, який з аналогічним рахунком 6:4 (26:20, 28:24, 25:27, 24:24, 22:22) у фіналі «перестріляв» Володимира Трегуба.

У командних змаганнях як серед жінок, так і чоловіків робінгуди Львівщини були представлені двома збірними і в кожній з них були лучники нашого Університету.

Перша збірна Львівської області у турнірі чоловіків, за яку разом з Сергієм Макаревичем виступали титуловані випускники ЛДУФК Маркіян Івашко та Георгій Іваницький сенсаційно припинила свої виступи уже на чвертьфінальній стадії. Натомість друга команда Львівщини, у складі якої виступали Олександр Панциру, вище згаданий його тезка Бойко та цьогорічний випускник магістратури ЛДУФК Юрій Гавелко, який подав документи на вступ до аспірантури нашого вишу, пробилася до фіналу, де з рахунком 3:5 поступилася збірній Сумщини і стала срібним призером. Бронзовий комплект завоювали робінгуди Харківщини, які у поєдинку за третє місце перемогли команду Рівненщини.

У командних змаганнях серед жінок чемпіонками стали лучниці Сумщини, які в драматичній «золотій» дуелі лише в перестрілці здолали супротив команди Черкащини. А в протистоянні за бронзовий комплект нагород перша збірна Львівщини з рахунком 6:2 «перестріляла» команду Чернівецької області. На третю сходинку подіуму разом з Жанною Наумовою і вище згаданою Веронікою Марченко зійшла ще одна випускниця нашого вишу Катерина Соколенко. Додамо, що друга збірна Львівщини, у складі якої виступали Соломія Гнип, Єва Булах та Катерина Шабалітова, яка вищу освіту здобула у стінах нашого вишу, зазнала невдачі у чвертьфіналі, програвши у перестрілці команді Чернівецької області.

Єдиним видом змагань робінгудів у Черкасах в стрільбі з олімпійського луку, у якому львів’яни залишилися за межами призової трійки, став турнір у міксті. Обидва дуети збірної Львівської області (Олександр Бойко / Соломія Гнип та Сергій Макаревич / Вероніка Марченко) не змогли подолати своїх суперників у чвертьфінальних дуелях і посіли у підсумковому протоколі п’яте та восьме місця відповідно. А трійку призерів склали дуети з Чернівецької, Сумської та Харківської областей.