ЛДУФК долучається до Днів європейської спадщини у Львові

Упродовж трьох днів, з 11-го по 13-е вересня поточного року у Львові вже вдесяте пройдуть Дні європейської спадщини. Тема – «Спадщина і освіта: уроки, які варто повторити». Цьогоріч будемо намагатися знайти зв’язок між знаннями, традиціями та навичками, які визначають нашу місцевість. Таким чином, прагнемо переосмислити історію, сучасність та майбутнє освіти у XXI столітті.

У рамках цього заходу в неділю, 13-го вересня, відбудеться екскурсійна мандрівка «Львів – центр Сокільського гімнастичного та спортивного руху», яку проведе завідувач кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, доцент Ярослав Тимчак. Екскурсія відбудеться з 14:00 до 16:00. Участь у заході безкоштовна, але необхідна попередня реєстрація.

Учасники відвідають і зможуть «зазирнути за двері» трьох надважливих для історії гімнастичного та спортивного руху у Львові об’єктів – будівлі «Сокул-Матєж» по вулиці Дудаєва, 8 (сьогодні – навчально-спортивний корпус ЛДУФК), домівки і рухівні «Сокола-Батька» по вулиці Руській, 20 (сьогодні – ДЮСШ «Галеон») та головний навчальний корпус ЛДУФК імені Івана Боберського по вулиці Костюшка, 11.

Реєстрація учасників триватиме до 15:00 10-го вересня на сайті
www.lviv.travel,
а також за номером телефону +38 (067) 37-33-652.

Додаткова інформація:
ehd.lviv@gmail.com або за телефоном (032) 297-57-53.

Сторінка «Дні європейської спадщини у Львові» у Facebook:

Переглянути усю програму Днів європейської спадщини
можна за посиланням:

Ознайомитися з буклетом до Днів європейської спадщини у Львові
можна ТУТ

ДОВІДКА

European Heritage Days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «Культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.

«Коли я запропонував ідею Днів у Гранаді, у 1985 році, я був Міністром культури Франції. Це проста і водночас приваблива концепція: запросити людей зазирнути за двері і вікна будівель, викликати в них цікавість до захопливої історичної спадщини. Нічого нудного або офіційного... Просто цікавий досвід для кожного», – каже Джек Ланг.

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДНІВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ:

• Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;
• перевага надається об’єктам, які зазвичай не відкриті для огляду;
• у будівлях проводяться спеціальні заходи, такі, як тематичні екскурсії, виставки, концерти, майстер-класи тощо;
• відвідання пам’яток повинно бути безкоштовним;
• особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;
• загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись на всій рекламній продукції Днів.