Легкоатлети ЛДУФК здобули три «золота» на Кубку України

У манежі Київської міської ШВСМ наприкінці минулого тижня, а саме у п’ятницю, 5-го лютого, відбувся Кубок України-2021 з легкої атлетики в приміщенні. На звітних змаганнях студенти та випускники кафедри легкої атлетики Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського здобули загалом шість нагород – три золоті, одну срібну та дві бронзові медалі.

Впевнену перемогу в бігу на 800 м серед жінок здобула 28-річна Орися Дем’янюк-Мочульська, яка вищу освіту здобула у стінах нашого вишу. Почесний трофей вона здобула, показавши серед 14-ти учасниць найкращий час –2 хвилини 9,56 секунди. Срібну і бронзову призерок, Дар’ю Вдовиченко з Київщини та Анастасію Прокудіну-Горбачову з Херсонщини відповідно, Орися випередила на 2,08 і 4,10 секунди.

Випускник нашого Університету зійшов на найвищу сходинку медального подіуму і в бігу на 2000 м зперешкодами серед чоловіків. 29-річний Роман Ростикус (на фото вище) здобув «золото» з результатом 5 хвилин 40,20 секунди – це на 10,84 секунди швидше за головного конкурента, киянина Василя Сабуняка. Четверте місце посів студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Станіслав Козак, який від бронзового призера Ігоря Яшана з Київщини відстав на 2,50 секунди. Зазначимо, що 21-річний «інфізівець» встановив нове особисте досягнення – 5 хвилин 59,77 секунди.

В бігу на 3000 м серед чоловіків боротьба за першість розгорнулась між двома бігунами з Львівщини – випускником нашого вишу Назарієм Чаплею та Ігорем Желемом з Дрогобича. У боротьбі одноліток (обидва атлети народилися у 1997 році) перемогу здобув на три з половиною місяці молодший Чапля – 8 хвилин 40,10 секунди. Желем відстав від переможця на 3,26 секунди. Трійку призерів доповнив Іван Павлюк з Чернівецької області – 8 хвилин 54,28 секунди.

У бігу на 800 м серед чоловіків срібну нагороду виборов випускник ЛДУФК Олег Семенюк. 23-річний атлет при цьому встановив особистий рекорд – 1 хвилина 54,16 секунди. Від переможця, на шість років старшого за нього киянина Юрія Кіщенка, Олег відстав на 2,85 секунди. «Бронзу» здобув інший столичний бігун, 18-річний Веніамін Кучеренко. П’яте місце в цій дисципліні посів 20-річний третьокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Олександр Охрімчук – 1 хвилина 59,21 секунди.

Бронзову медаль в стрибках у висоту серед жінок здобула студентка четвертого курсу цього ж факультету Ілона Заскалько (на фото нижче). Медаль 22-річній стрибунці принесла вдала спроба, у якій вона здолала планку на висоті 180 см. А золоту і срібну нагороди вибороли киянки – 23-річна Юлія Левченко і на два роки старша за неї Ірина Геращенко, які входять до когорти топ-стрибунок світу. Левченко здобула титул, підкоривши висоту 192 см, Геращенко програла їй 2 см.

Третє місце у стрибках, але в довжину, виборола й магістрантка ЛДУФК Наталія-Вікторія Хамула. Бронзову нагороду 22-річній спортсменці гарантував стрибок на 5 м 87 см. Зауважимо, що могла вона здобути й медаль з більш дорогоцінного металу. Адже до володарок «золота» і «срібла», 26-річної киянки Юлії Фірсової та 21-річної Олександри Левченко з Рівненщини відповідно, Хамула не дострибнула якихось 5 см і 4 см.

Серед решти представників ЛДУФК, які змагалися на Кубку України в Києві, слід відзначити студента четвертого курсу факультету педагогічної освіти Іллю Оліферовського, який зі стрибком на 205 см посів у підсумковому протоколі п’ятий рядок. ТОП-5 замкнула в бігу на 400 метрів серед жінок 21-річна другокурсниця факультету фізичної культури і спорту Юлія Григор’єва – 1 хвилина 1,66 секунди. У цій дисципліні, але серед чоловіків, шосте місце зайняв 23-річний випускник нашого вишу Валентин Горевич – 52,02 секунди. А 17-річна студентка другого курсу факультету фізичної культури і спорту Анастасія Герус з результатом 8,02 секунди посіла дев’яте місце у бігу на 60 метрів.

Додамо, що тепер на черзі у вітчизняних легкоатлетів головний зимовий старт національного рівня – упродовж трьох днів, з 10-го по 12-е лютого, у Сумах триватиме чемпіонат України, за підсумками якого остаточно визначиться склад «синьо-жовтої» команди на Євро-2021 у приміщенні, який з 5-го по 7-е березня прийматиме польський Торунь.