Любінець і Бойко зіграли за збірну України проти бельгійок у грі відбору на Євробаскет-2021

Національна жіноча збірна України з баскетболу дала бій команді Бельгії, але програла більш досвідченому супернику, який є одноосібним лідером нашої відбірної групи на чемпіонат Європи-2021 в ізольованому таборі у Португалії. Підопічні Срджана Радуловіча боролися до кінця, але поступилися – 65:87. У складі «синьо-жовтих» виходили на паркет і дві магістрантки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Вероніка Любінець і Олена Бойко (на фото – відповідно третя і друга справа у верхньому ряді).

Як і в матчі проти команди Фінляндії у четвер, у вчорашній зустрічі зі збірною Бельгії Вероніка Любінець вийшла на паркет у стартовій п’ятірці «синьо-жовтих», відіграла 34 хвилини 52 секунд, упродовж яких виконала дев’ять двоочкових кидків, п’ять з яких були влучними, та реалізувала два з трьох штрафних і в такий спосіб принесла команді 12 очок – це знову другий показник після беззаперечного лідера збірної України Аліни Ягупової.

Олена Бойко знову розпочала звітну гру на лаві запасних, а на майданчику провела цього разу лише 3 хвилин 25 секунд. За цей час вона виконала тільки один двоочковий кидок, але він, на жаль, виявився неточним. А тепер про інші деталі бельгійсько-українського протистояння.

Матч для українок розпочався важко. За стартові дві хвилини бельгійки зробили ривок «+9», виграли чотири підбирання і виконали три передачі. На все це наші дівчата відповіли трьома пострілами з нульовим відсотком реалізації та одним підбиранням. Та опіслястартове хвилювання зникло і підопічні Срджана Радуловіча зачепилися за суперниць і піти у космічний відрив бельгійкам не дозволили. За 14 секунд до кінця першої десятихвилинки Вероніка Любінець двома штрафними скоротила відставання до стартових «-9». Проте, на контратаці, майже в унісон з сиреною, Кім Местдах поклала триочковий і збільшила перевагу Бельгії до «+12».

У наступній, другій десятихвилинці дівчата зрозуміли, що все можливо і пішли вперед. Програвши в першій чверті на підбираннях – чотири проти 12, у другій, українки виграли боротьбу під щитами – 12 проти десяти. Також наші дівчата обійшли суперниць за передачами – десять проти дев’ять, тоді як у першій чверті програли – чотири проти семи. Чудово себе показала дебютантка Дарія Дубнюк, яка на той момент провела на майданчику десять хвилин і набрала десять очок. Також, в лідери серед обох команд вибилася Аліна Ягупова із 13-ма пунктами в активі. Це дозволило перемогти у чверті 20:16 і піти на велику перерву з відставанням у «-8» балів.

Третя чверть розпочалася з двоочкового і влучного штрафного від Людмили Науменко. Та на жаль, підхопити її починання не вдалося. Чверть вийшла досить нервовою, в середині відрізку команди не закидали дві з половиною хвилини. Як підсумок 10:12 у чверті та перевага бельгійок «+10» перед заключною частиною.

Аліна Ягупова продовжувала феєрити. Капітанка збірної України провела на паркеті 39 хвилин і набрала 32 очка, зробила сім підбирань та сім передач. Індивідуально вона переграла всіх, проте, на командний результат це не вплинуло. Як підсумок, поразка збірної України – 65:87 (17:29, 20:16, 10:12, 18:30).

Додамо, що в іншому вчорашньому матчі нашої групи збірна Фінляндії здобула свою першу перемогу, дещо несподівано обігравши господарів майданчика, команду Португалії з рахунком 70:62 (14:17, 16:13, 14:14, 26:18).

БАСКЕТБОЛ. ЖІНКИ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ – 2021
Кваліфікація. Група -G-. 4-й тур

Україна – Бельгія – 65:87
(17:29, 20:16, 10:12, 18:30)

14 листопада. Одівелаш (Португалія). Початок – 20:00

УКРАЇНА: Віта Горобець (зіграла 20 хвилин 40 секунд – набрала 0 очок), Аліна Ягупова (39:29 – 32), Вероніка Любінець (34:52 – 12), Людмила Науменко (28:01 – 7), Ольга Сівакова (25:07 – 0) – стартова п’ятірка; Олена Бойко (03:25 – 0), Юлія Мусієнко (00:32 – 0), Уляна Дацько (17:42 – 4), Дарія Дубнюк (15:26 – 10), Влада Гозалова (14:43 – 0).

Тренери: Срджан Радуловіч, Олена Федченко.

БЕЛЬГІЯ: Антоніа Деларе (21:12 – 4), Кім Местдах (30:41 – 11), Біллі Массей (28:56 – 15), Жана Раман (27:14 – 14), Жюлі Аллеманд (26:08 – 18) – стартова п’ятірка; Марджорі Карпрекс (11:47 – 0), Енн Воутерс (07:26 – 0), Ханні Местдах (10:20 – 8), Серена-Лінн Гелдоф (15:15 – 6), Беккі Массей (00:23 – 4), Хелен Наувіларс (02:32 – 0), Жюлі Ванлу (10:07 – 7).

Тренери: Філіп Местдах, Свен Ван Камп.