Львівські «Левиці» вперше здобули медалі Суперліги з регбі-7 (Фото)

У Львові, на стадіоні «Юність» завершився третій, заключний тур чемпіонату України 2020 року з регбі-7 серед жіночих команд Суперліги. Боротьбу за нагороди на заключному етапі вели чотири команди – київський «Авіатор», збірна Одеси, «ХТЗ-Олімп» з Харкова та львівські «Левиці», головним тренером яких є випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Артем Глинка. У підсумку наші дівчата, виборовши бронзовий комплект медалей, вперше зійшли на медальний подіум.

Нагадаємо, що національна першість зразка 2020 року в найвищому вітчизняному жіночому дивізіоні з регбі-7 проходила в три тури. На кожному з них команди проводили турнір в одне коло. Тож загалом упродовж трьох турів команди зіграли по дев’ять матчів. Місця у турнірній таблиці визначалися за кількістю набраних очок у всіх іграх. У разі рівної кількості турнірних очок, перевага віддавалася команді, яка має кращі показники в особистих поєдинках.

Третій тур «левиці» розпочинали грою проти столичного «Авіатора». У разі перемоги підопічні Артема Глинки виходили на друге місце з гарними шансами на «срібло». Однак дозволивши столичним регбісткам відкрити рахунок уже на 1-й хвилині поєдинку, львів’янки до перерви так і не зуміли відновити статус-кво. А на початку другого тайму «авіаторки» вдруге оформили спробу й знову її реалізували. Втім, треба віддати належне «левицям», які боролися до кінця і зрештою затяжним штурмом таки підкорили «місто» суперниць і реалізували спробу. Однак на більше не стало часу й у підсумку поразка з рахунком 7:14. Тим самим надії на друге місце практично «згасли», але залишався шанс поборотися за «бронзу».

Другим суперником «левиць» була збірна Одеської області, яка, нагадаємо, уже за підсумками двох перших турів, що відбулися в Києві та Одесі, вигравши усі шість матчів, достроково здобула чемпіонський титул. Однак регбістки з Південної Пальміри не заспокоїлися і продовжили свою переможну серію і в місті Лева. На звітному турі підопічні Крістіни Катілової знову виграли усі поєдинки. Не встояли перед ними й галичанки. Та відзначимо, що наші дівчата стали єдиними, хто зумів двічі «взяти» Одесу – киянки та харків’янки це зробили лише по одному разу. 28:10 – цілком пристойні цифри на користь чемпіонок по завершенні їхньої зустрічі з господарками поля горіли на табло стадіону «Юність».

Третій тур та чемпіонат загалом завершував матч «Левиці» – «ХТЗ-Олімп». Аби здобути бронзові нагороди, харків’янкам достатньо було не програти – їх влаштовувала й нічия. Натомість львів’янкам, якщо вони хотіли завоювати історичні, перші для Львова медалі жіночої Суперліги з регбі-7, слід було тільки вигравати. Одразу скажемо, що з цим завданням вони впоралися просто блискуче!

Перший тайм «бронзового» фіналу став справжнім бліц-кригом у виконанні «левиць». Упродовж семи хвилин вони чотири рази поклали «диню» у залікове поле гостей та ще й тричі реалізували спроби. Тож на перерву суперниці пішли за більш ніж комфортного рахунку на користь господарок поля – 26:0!

Та як засвідчив другий тайм, на цьому боротьба не закінчилася. Слобожанки по перерві відчайдушно намагалися створити камбек і зрештою таки суттєво скоротили своє відставання у рахунку. Але в підсумку фінальний свисток зафіксував звитягу «Левиць» з перевагою у дев’ять ігрових пунктів – 26:17. А щойно завершився матч, дівчата розпочали святкувати свій «бронзовий» успіх, з чим ми їх і вітаємо!

Приємно, що вагомий внесок у завоювання історичних нагород для львівського регбі зробили й студентки та випускниці ЛДУФК – Леся Ліщинська, Дарія Гула, Рената Механчук, Тетяна Мороз та Наталія Козачук, яка, нагадаємо, виступає у складі одразу двох національних збірних України – окрім регбі-7, вона захищає ворота хокейної «синьо-жовтої» дружини, причому є її основним голкіпером. Окрім представниць нашого Університету, «бронзу» кували Ілона Зайшлюк, Ірина Дерех, Анастасія Бардика, Юлія Гивель, Вікторія Шепель, Юлія Медведчук, Анастасія Охтирська, Вікторія Яковенко, Оксана Бовдрич та Мар’яна Мних, яка у грі з киянками отримала важку травму – подвійний перелом стопи.

РЕГБІ-7. ЖІНКИ. ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ. СУПЕРЛІГА-2020

3-й тур. 10 жовтня.