Марія Музичук у сьомому турі шахового Євро-2018 зазнала першої невдачі

Випускниця Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук, на жаль, зазнала поразки в матчі сьомого туру особистого чемпіонату Європи, що триває у Високих Татрах (Словаччина). Рейтинг-фаворит Євро-2018 чорними фігурами поступилася в партії з росіянкою Валентиною Гуніною. Відтак, у доробку екс-чемпіонки світу Марії Музичук залишилося 5 очок (4 перемоги, 2 нічиї, 1 поразка). Тепер, після сьогоднішнього дня відпочинку, їй доведеться наздоганяти лідерів у чотирьох турах, що залишилися.

Інша українка Анна Ушеніна з Харкова у сьомому турі зіграла внічию із ще однією росіянкою Олександрою Горячкіною. Киянка Юлія Осьмак, як і Музичук, програла представниці Румунії Ірині Булмазі. Зазнали поразок і молода львівська шахістка Наталія Букса (поступилася росіянці Єлизаветі Соложенкіній), і досвідчена одеситка Наталія Жукова (програла грузинці Міранді Мікадзе). Натомість виграли свої партії Ольга Бабій та Інна Гапоненко у Софії Мільє з Франції та Юдіт Футч з Німеччини відповідно.

Отож, перед чотирма вирішальними турами турнірну таблицю очолює росіянка Гуніна – 6 очок; по 5,5 – набрали відразу шестеро шахісток, з-поміж яких й українка Анна Ушеніна; по 5 очок мають десятеро шахісток, у тому числі і Марія Музичук; по 4,5 – набрали українки Юлія Осьмак, Ольга Бабій та Інна Гапоненко; 3,5 – Олена Мартинкова; 3 – Наталія Букса, Ольга Прудникова та Євгенія Долуханова; 2,5 – Наталія Жукова; 2 – Мар’яна Худа.

Завтра, 16 квітня, відбудуться партії восьмого туру: Марія Музичук білими гратиме із польською шахісткою Клавдією Кулон, Анна Ушеніна – з вірменкою Еліною Данієлян. Завершальний ігровий день чемпіонату Європи – четвер, 19 квітня.

Роман Цюняк