Медальний покер гірськолижників ЛДУФК на чемпіонаті України

На засніжених трасах ТК «Буковель» завершився чемпіонат України 2021 року з гірськолижного спорту у слаломних дисциплінах. Рівно третину медалей, чотири з 12-ти, здобули студенти та випускники кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Найціннішу, золоту нагороду у змаганнях жінок в спеціальному слаломі здобула студентка третього курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Анастасія Шепіленко, яка на національному рівні виступає за Закарпатську область. Достатньо успішно у цій дисципліні змагалася й молодша сестра Насті Катерина Шепіленко, яка представляє на всеукраїнських турнірах Львівську область. Першокурсниця факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК замкнула ТОП-5.

Нагадаємо, сестри Шепіленко, що представляють львівський спортивний клуб «Евеленч», тренуються у своєї матері, учасниці XVIII зимових Олімпійських ігор у японському Наґано-1998 Юлії Шепіленко-Харківської – випускниці нашого Університету, яка нині очолює національну збірну України.

Другий результат у спеціальному слаломі показала Катерина Пирожко із Закарпаття. Трійку призерів доповнила Дарія Гуля з Івано-Франківської області.

Анастасія Шепіленко не залишилася без нагороди і в слаломі-гіганті. Пройшовши трасу з другим результатом, Настя зійшла на «срібну» сходинку медального подіуму. А чемпіонкою України у цьому виді гірськолижного спорту стала Юлія Маковецька з Івано-Франківщини. «Бронзу» виборола вищезгадана закарпатка Катерина Пирожко.

У змаганнях чоловіків «золотий дубль», вигравши і слалом-гігант, і спеціальний слалом, оформив учасник XXIII зимових Олімпійських ігор у південнокорейському Пхьончхані-2018 Іван Ковбаснюк із Закарпаття. Цікаво, що в обох дисциплінах він випередив випускника нашого Університету Михайла Карпушина, який у такий спосіб став автором «срібного дубля». Зазначимо, що Михайло тренується у свого батька Олексія Карпушина, який також вищу освіту здобув у ЛДУФК. Цікаво, що Карпушин-молодший є вихованцем львівської школи гірських лиж, але віднедавна виступає за Івано-Франківщину.

Додамо, що в обох дисциплінах змагань серед чоловіків бронзові медалі завоював також представник Івано-Франківської області Тарас Філяк. А кращим серед львів’ян у спеціальному слаломі став випускник нашого вишу Данило Кусень, який у підсумковому протоколі посів 12-е місце.

Нагадаємо, перша частина чемпіонату України з гірськолижного спорту 2021 року відбулася з 24-го по 26-е лютого. На гірськолижній базі ГЛСК «Красія», що на Закарпатті, загалом було розіграно чотири комплекти медалей – у супергіганті та в альпійській комбінації серед жінок і чоловіків. Гірськолижники ЛДУФК вибороли тоді два «золота» та по одному «сріблу» і «бронзі». «Золотий дубль» оформила Анастасія Шепіленко. Її молодша сестра Катерина стала другою у супергіганті, а Михайло Карпушин замкнув трійку призерів у альпійській комбінації.