Медальний покер каноїста Юрія Шутяка в Угорщині

Юнацька збірна команда України з веслування на байдарках і каное повернулась додому з престижних змагань Olympic Hopes – 2020, які проходили з 17-го по 20-е вересня в угорському місті Сегеді. Українські веслувальники загалом завоювали 32 медалі – 11 золотих, 10 срібних і 11 бронзових. У складі «синьо-жовтої» команди успішно виступив і студент Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юрій Шутяк – вихованець Романа Дмитришина завоював чотири нагороди.

Першокурсник кафедри водних та неолімпійських видів спорту (завідувач – доцент Микола Чаплінський) Юрій Шутяк та Тарас Кузик з Полтавщини (на фото вище) у віковій категорії U-17 фінішували першими в фінальному заїзді на дистанції 500 метрів серед екіпажів на каное-двійці, випередивши господарів змагань угорців і словаків. «Золотий» час українців – 1 хвилина 48.86 секунди.

Не залишилися Шутяк та Кузик (на фото нижче) без нагород й на удвічі довшій дистанції – 1000 метрів. Показавши час 3 хвилини 50.97 секунди, Юрій і Тарас зійшли на «бронзову» сходинку медального подіуму. А на першій і другій позиціях фінішували у вирішальному заїзді дуети з Литви та Угорщини відповідно.

Срібну нагороду учень Романа Дмитришина виборов у складі екіпажу каное-четвірки на дистанції 500 метрів. В фінальному заїзді український квартет у складі Юрія Шутяка, Тараса Кузика, Михайло Назаренка з Черкащини та волинянина Тараса Семенюка показав час 1 хвилина 42.35 секунди, програвши при цьому угорській команді лише 0.12 секунди.

А своє друге «золото» у Сегеді Юрій Шутяк і Тарас Кузик здобули в змішаній каное-четвірці (на фото нижче) на дистанції 500 метрів. Українське «золото» разом з ними кували львів’янка Христина Осіпчук та Ірина Федорів з Івано-Франківська. На фініші «синьо-жовтий» мікст показав час 1 хвилина 49.65 секунди.