Мирон Маркевич: «За цікавою роботою не встиг помітити, що мені вже 70»

Одному з найвідоміших випускників кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, заслуженому тренеру України, голові Комітету національних збірних команд Української асоціації футболу Мирону Маркевичу вчора, 1-го лютого, виповнилося 70 років.

– Мироне Богдановичу, Вам виповнилося 70 років. Які думки у зв’язку із цим Вас відвідують?
– Що час біжить швидко. За цікавою роботою, а тренерською діяльністю я займався близько 35-ти років, навіть не встиг помітити, що мені вже 70 (посміхається).

– Не так давно ви говорили, що хочете ще тренувати. Ця мрія залишається актуальною?
– Безумовно. Пару років я б іще попрацював тренером.

– Зараз реально якимось командам в нашому футболі скласти конкуренцію «Динамо» й «Шахтарю»?
– Поки що таких немає. Один матч можна виграти, а от протягом тривалого часу не виходить. У команд немає стабільності. Потрібно хоча б кілька сезонів пограти одним складом.

– Кілька питань щодо національної команди. Дехто нарікає на те, що перед Євро у збірної України будуть слабкі спаринг-партнери. Але, з іншого боку, минулої осені ми ж зіграли з трьома останніми чемпіонами світу, а навесні в суперниках знову буде Франція...
– Усе йде нормально. Головне, аби ні в кого не було травм. Є футболісти, незамінні для збірної. А з ким ми будемо грати, це друге питання. Не бачу нічого поганого, що в суперниках будуть Бахрейн, Північна Ірландія та Кіпр. Потрібно постаратися виграти, щоб перед чемпіонатом Європи відчути впевненість у своїх силах.

– Незамінні – це Зінченко, Маліновський, Ярмоленко?...
– Не тільки. Матвієнко, Марлос, Циганков... Я можу продовжити список. Андрієві Шевченку є з кого вибирати. У конкурентоспроможної команди обойма повинна складатися з 20-ти приблизно рівних виконавців.

– Згідно з попереднім календарем, 2021 року збірна України зіграє щонайменше 15 матчів. Чи не перебір?
– Навпаки, це добре. Зараз такий час, що потрібно виступати в щільному графіку. Усі в однакових умовах. Слід надолужувати те, що згаяли через коронавірус.

– Успішний виступ збірної України на чемпіонаті Європи – для вас це...
– Перш за все – це престиж країни. Усі переживають за збірну, тому будь-яка перемога додає оптимізму в наш непростий час. А що стосується конкретних результатів, то не хочеться якось далеко заглядати. Для початку потрібно вийти з групи. Якщо команда це зробить, далі буде легше.

– Комітет збірних рекомендував продовжити співпрацю з Русланом Ротанем як із головним тренером «молодіжки»...
– Ротаню потрібно ще дати шанс. Рішення було виваженим. Якби ми бачили, що наставник працює абияк, то все розглядалося б по-іншому. Цього разу ми чекаємо від молодіжної збірної не тільки постачання кадрів для головної команди країни, але й хорошого результату у відборі Євро-2023 (U-21).

– Як складаються справи з юнацькими збірними, в яких уже майже рік простою?
– Це поки що найголовніша проблема. Наставникам дуже складно працювати в такому режимі. Але такі зараз реалії, необхідно пристосовуватися. Поки що потрібно їздити по клубах переглядати кандидатів. Вірю, що незабаром усе стане на свої місця, і заплановане, принаймні на найближчий рік, вдасться виконати.

– Цьогоріч Українській асоціації футболу виповнюється 30 років. Пам’ятаєте, як усе починалося?
– Важкі були часи, оскільки багато сильних футболістів поїхали до Росії, збірна України була знекровлена, але потихеньку все стало на свої місця. Наразі в нас усе добре!


За матеріалами сайту УАФ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ