Музика для двох

Викладачі кафедри гуманітарних дисциплін Львівського державного університету фізичної культури та студенти факультету туризму і факультету фізичної реабілітації 30 листопада відвідали «Концерт для двох фортепіано» у Львівській обласній філармонії. Кафедра гуманітарних дисциплін обрала концерт у виконанні відомих піаністів Оксани Рапіти та Мирослава Драгана, бо чимало викладачів є поціновувачами їхнього таланту і віртуозності у фортепіанній грі. У супроводі камерного оркестру «Віртуози Львова» вони виконали твори Франсіса Пуленка, Вольфганга Амадея Моцарта та його сина Франца Ксавера Моцарта, який багато років жив та творив у Львові. Для багатьох Франц Ксавер Моцарт став своєрідним відкриттям, адже його твори раніше рідко виконувалися і тільки зараз «львівський Моцарт» отримує свою частку уваги.

Оксана Рапіта зазначила, що основний акцент концерту – «розмова» двох солістів, двох піаністів, котрі комунікують крізь призму творчості обидвох Моцартів й Пуленка. «Ця розмова на двох – крізь епохи і століття – про вічні цінності, красу й гармонію. Це діалог та ідеї, які дисонують між виконавцями й отримують щоразу інше висвітлення та акценти», – розповіла піаністка і зауважила, що у грі в ансамблі важлива індивідуальність кожного та вміння поєднувати їх в одному почутті.

Почуття музикантів торкнулися струн душі слухачів – студенти були захоплені виконавською майстерністю та емоційністю солістів й оркестру. Творче подружжя Оксани Рапіти та Мирослава Драгана часто виступає разом в Україні та за її межами. У 2009 році вони отримали премію імені Станіслава Людкевича за дуетні концертні програми. Творча біографія оркестру «Віртуози Львова» налічує понад 1500 концертів. Численні фестивалі, польсько-українські акції, співпраця з колективами зі Сходу України та іменитими західними зірками. Не дивно, що музика цього вечора з легкістю зачаровувала, а концерт створив насправді передсвяткову атмосферу.

Кафедра гуманітарних дисциплін