Назар Войтович і Віталій Радевич зіграють за студентську збірну України з футзалу на ЧС-2022

Чоловіча студентська збірна України з футзалу сьогодні, 18-го липня, розпочинає свої виступи на чемпіонаті світу-2022, який до 24-го липня проходитиме в португальських містах Брага та Гімарайнш. У складі «синьо-жовтих» на світовому форумі зіграють й Віталій Радевич – магістрант Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського та випускник нашого вишу Назар Войтович.

Головний тренер нашої збірної Олександр Косенко та його асистент Валерій Легчанов запросили до табору команди 14 гравців. До 14-го липня наша дружина готувалася до світового форуму в Тячеві, що на Закарпатті. Після цього «синьо-жовті» вирушили на Піренеї.

СКЛАД ЧОЛОВІЧОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ФУТЗАЛУ:

Воротарі: Олександр Сухов, Назар Войтович;

Польові гравці: Даниіл Абакшин, Владислав Завертаний, Мар’ян Масевич, Андрій Мельник, Володимир Буньо, Назар Швед, Ігор Марциняк, Віталій Радевич, Андрій Теряєв, Ростислав Семенченко.

Загалом за медалі студентського чемпіонату світу-2022 боротимуться 12 студентських збірних. На попередньому груповому етапі їх розподілено на три групи – по чотири команди в кожній.

Збірна України потрапила до групи -В-, де її суперниками стануть команди Оману, Словаччини та Бразилії. У квартеті -А- виступлять студентські збірні Португалії, Аргентини, Ізраїлю та Нової Зеландії, у групі -С- гратимуть футзалісти Чехії, Польщі, Марокко та Саудівської Аравії.

По завершенні матчів у групах за їх підсумками до плей-оф (починаючи зі стадії чвертьфіналу) вийдуть вісім збірних – команди, які посядуть у групах перше і друге місця, а також дві кращі збірні з трьох, що фінішують у своїх квартетах третіми.

РОЗКЛАД МАТЧІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ГРУПОВОМУ ЕТАПІ

18 липня (понеділок)

Бразилія – Оман

Україна – Словаччина

19 липня (вівторок)

Україна – Бразилія

Оман – Словаччина

20 липня (середа)

Словаччина – Бразилія

Оман – Україна

Нагадаємо, що студентський чемпіонат світу з футзалу проводиться раз на два роки, починаючи з 1984 року, коли прем’єрний турнір приймало бразильське місто Сан-Паулу. Щоправда другий чемпіонат відбувся лише за шість років – у 1990 році світовий форум відбувся в італійській Пармі. У 2020 році чемпіонат світу через коронавірус було скасовано.

В активі студентської збірної України три титули. «Синьо-жовті» тріумфували у 1998, 2004 і 2012 роках. У 2008 році українці в фіналі поступилися збірній Португалії і стали срібними призерами. У «синьо-жовтій» скарбничці й чотири «бронзи», здобуті у 1996, 2002, 2006 та 2018 роках. До останньої з них долучився й Віталій Радевич та ще один на той момент студент нашого Університету Мар’ян Пелех.

Додамо, що тоді в грі за третє місце на світовому студентському форумі, який приймав Казахстан, українці з рахунком 3:0 обіграли команду Португалії, а два голи (перший та другий у матчі) на свій рахунок записав саме Віталій Радевич.

За матеріалами сайту УАФ