Обидві збірні України на старті Шахової Олімпіади-2022 в Індії здобули по дві перемоги

В Індії, у місті Ченнаї стартувала 44-та за ліком Всесвітня шахова Олімпіада-2022. Обидві українські команди – і жіноча, і чоловіча – головне змагання року розпочали з перемог у перших двох турах. Нагадаємо, у складі збірних України грають троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Лідерами жіночої команди є зіркові випускниці нашого вишу сестри Марія та Анна Музичук, а студент третього курсу Кирило Шевченко заявлений на другій дошці чоловічої збірної.

В індійському місті Ченнаї (колишній Мадрас) у п’ятницю, 29-го липня, розпочалося одне з найцікавіших шахових змагань – Всесвітня шахова Олімпіада серед чоловіків та жінок – командний турнір між збірними, що проходить під егідою Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) що два роки. Цьогоріч, на 44-му за ліком турнірі, у жінок представлені 162 команди, у чоловіків – 188.

Нагадаємо, у складі кожної з команд, як у чоловіків, так і в жінок, п’ять гравців – четверо основних та один (чи одна) запасний. Вони в 11 турів за швейцарською системою розіграють звання олімпійських чемпіонів та призерів. Залік проходить за командною системою. Незважаючи на рахунок перемоги (4:0, 3.5:0.5, 3:1 або 2,5:1,5) у матчі команда-переможець отримує два турнірніочки, невдаха – нуль. За нічийного результату (2:2) нараховується по одному командному пункту.

Розпочали олімпійський турнір і жіноча, і чоловіча збірні України доволі впевнено. Зокрема, в перший ігровий день обидві команди здолали опонентів з рахунком 4:0.

Наші жінки розгромили шахісток Південно-Африканської Республіки. Анна Музичук і Наталія Букса білими фігурами обіграли Джессі Фебруарі та Ребекку Селкірк відповідно. Змусили капітулювати своїх суперниць – Хлою Баденхорст і Деніс Боуа – й відповідно Анна Ушеніна та Юлія Осьмак, які мали у своєму розпорядженні чорний колір. Не грала у нас в першому турі ексчемпіонка світу Марія Музичук.

Цікаво, що в першому турі жіночого турніру з «сухим» рахунком 4:0 обіграли своїх суперниць усі команди з ТОП-10 рейтинг-фаворитів, до якої входять (відповідно за позиціями) Індія, Україна, Грузія, Польща, Франція, Азербайджан, США, Німеччина, Вірменія та Казахстан.

З усіма результатами 1-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

Чоловіча збірна України в стартовий день не залишила жодних шансів команді Таїланду. Андрій Волокітін та Кирило Шевченко білим «військом» впевнено виграли у Танадона Кулпруетанона і Тиннакрита Аруннунтапанича. А Юрій Кузубов та Володимир Онищук чорними фігурами переграли Пріна Лаохавірапапа і Шина Цзинджанга. У нашій команді в цьому турі не грав її лідер Антон Коробов.

З усіма результатами 1-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

У другому турі наша жіноча збірна грала проти команди Туреччини. Цього разу у нас відпочивала Анна Музичук, яку на першій дошці замінила її молодша сестра Марія Музичук. Дебютна партія на олімпійському турнірі для ексчемпіонки світу виявилася невдалою – несподівана поразка чорним кольором від Єкатерини Аталік. Втім, на підсумковому рахунку зустрічі цей програш Музичук-молодшої не позначився. Решта українок – Анна Ушеніна і Юлія Осьмак білим кольором та Наталія Букса чорним – виграли у Гуленай Алдин, Бусе Наз Кочігіт і Дуру Окуяз відповідно. Тож у підсумку наші дівчата перемогли туркень з рахунком 3:1.

З усіма результатами 2-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

На відміну від жіночої, чоловіча збірна України вдруге поспіль обіграла суперника, цього разу команду Албанії, з «сухим» рахунком – 4:0. Антон Коробов і Кирило Шевченко виявилися сильнішим за Ламбі Паску та Дрітана Мехметі відповідно, граючи чорними фігурами, а Юрій Кузубов і Володимир Онищук перемогли білим кольором Франца Ашику та Зіно Велешню, відповідно. Відпочивав у нашій команді в другому турі Андрій Волокітін.

З усіма результатами 2-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

Додамо, що сьогодні, 31-го липня, відбудуться матчі третього туру. Наша жіноча збірна зіграє проти команди Словаччини, а чоловіки поміряються силами з кубинцями.

Нагадаємо, 11 турів боротьби за нагороди 44-ої Всесвітньої шахової Олімпіади-2022 у Ченнаї буде зіграно упродовж 12-ти днів. Заключний тур відбудеться 9-го серпня. А єдиний вихідний, у четвер, 4-го серпня, передбачено після проходження учасниками екватору змагань – шостого туру. Кожен тур буде розпочинається о 15:00 за місцевим часом.