Обігравши 15-го чемпіона світу, Василь Іванчук на турнірі «Легенди Шахів» замкнув ТОП-5

У середу, 29-го липня, відбулися матчі дев’ятого, заключного туру попереднього етапу онлайн-супертурніру «Легенди Шахів», серед десяти учасників якого і один з найбільш відомих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, легендарний український гросмейстер Василь Іванчук. У підсумку галичанину забракло одного залікового балу, аби пробитися до квартету півфіналістів, що продовжить боротьбу за головний приз. Василь Михайлович фінішував п’ятим, отримавши $10.000 призових.

Нагадаємо, за головний приз онлайн-супертурніру «Легенди Шахів», окрім Василя Михайловича, розпочали боротьбу чинний чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, екс-чемпіони світу Вішванатан Ананд з Індії та росіянин Володимир Крамник, а також Дін Ліжень із Китаю, голландець Аніш Гірі, ізраїльтянин Борис Гельфанд, Петер Леко з Угорщини та росіяни Ян Непомнящий і Петро Свідлер.

Змагання розпочалося з попереднього раунду, в якому упродовж дев’яти днів (з 21-го по 29-го липня, початок щодня о 17:00 за київським часом) шахісти зіграли турнір в одне коло. Кожен матч складався із чотирьох партій з контролем 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід. Якщо за їх підсумками була нічия – 2:2, то переможця визначали в Армагеддоні, де у білих фігур контроль п’ять хвилин проти чотирьох у чорних, але нічия означає, що чорні виграють поєдинок. За перемогу в чотирьох, або в трьох партіях нараховувалося три очки, якщо ж матч закінчувався в Армагеддоні, то переможець отримував два очки, а той, хто програв – одне.

Останнім суперником 51-річного Василя Іванчука на попередньому етапі був його ровесник, екс-чемпіон світу (15-й за ліком володар шахової корони) Вішванатан Ананд з Індії, який у поточному рейтингу Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) з показником 2753 пункти займає 15-е місце. Нагадаємо, в Іванчука, який у цьому списку свого часу був другим, нині 59-й рядок – 2678 очок.

Чергове протистояння проти індуса українець розпочинав білими фігурами, але сповна скористатися перевагою права першого ходу не зумів – суперники підписали мирну угоду. Аналогічно завершилися й три наступні партії, передбачені Регламентом матчів на турнірі «Легенди Шахів», тож переможця довелося визначати в Аргамеддоні. Жеребкування білий колір віддало Ананду, але Іванчук встояв, тож індусу довелося погодитися на нічию, яка, згідно з правилами гри у швидкі шахи, принесла перемогу українцю з рахунком 3:2.

Василь Іванчук – Вішванатан Ананд – 3:2

У підсумку Василь Михайлович, набравши 13 турнірних очок з 27-ми можливих, посів п’яте місце, зупинившись за крок до півфіналу. Втім, виступ ветерана світових шахів однозначно слід вважати успішним. Адже на його рахунку перемоги над двома екс-чемпіонами світу – Володимиром Крамником і Вішванатаном Анандом, а також над третім і десятим номерами світового рейтингу – Дін Ліженем та Анішем Гірі відповідно. А з п’яти поразок Іванчук тричі поступався на Аргамеддоні, в тому числі й чинному чемпіону світу норвежцю Магнусу Карлсену, у якого першим на турнірі відібрав заліковий бал, вигравши стартову партію в їхньому матчі. Зазначимо, що за весь попередній етап звітного турніру чинний володар шахової корони програв лише дві партії. Окрім Василя Іванчука це вдалося зробити також Яну Непомнящему.