Офіційно: Всесвітню шахову Олімпіаду-2020 перенесли на 2021 рік

Рада Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) ухвалила рішення відкласти проведення 44-ї Всесвітньої шахової Олімпіади (включаючи змагання гравців з обмеженими можливостями) і Конгрес ФІДЕ з літа 2020 року на літо 2021 року.

«ФІДЕ глибоко стурбована зростаючою пандемією COVID-19 і її впливом на життя людей. Беручи до уваги звіти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що вказують на постійне збільшення числа випадків у всьому світі, і з огляду на заяву Міжнародного олімпійського комітету щодо ХХХІІ літніх Олімпійських ігор в Токіо 2020 року, ФІДЕ вирішила відкласти проведення 44-ї Всесвітньої шахової Олімпіади (включаючи змагання гравців з обмеженими можливостями) і Конгрес ФІДЕ», – йдеться у повідомленні на офіційному сайті організації.

Всесвітня шахова Олімпіада, яку планувалося провести в Москві і Ханти-Мансійську влітку 2020 року, перенесена на літо 2021 року в тих же містах.

ФІДЕ продовжить ретельно працювати для підтримки різних шахових заходів, в той же час піклуючись в першу чергу про здоров’я і благополуччя всього шахового співтовариства.

Нагадаємо, на останній, 43-й Всесвітній шаховій Олімпіаді-2018, що відбулася в грузинському Батумі, у жіночому турнірі збірна України, лідерами якої вже не один сезон є випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестри Анна та Марія Музичук, виборола срібні медалі. При цьому українки, як і переможці турніру шахістки Китаю, набрали 18 очок.

В останньому наші дівчата перемогли команду США з рахунком 3:1. Доля першого місця вирішувалась у матчі Росія – Китай. У разі поразки китаянок українки очолили б підсумкову турнірну таблицю змагань, але поєдинок закінчився внічию з рахунком 2:2, тому «золото», з урахуванням додаткових показників, вибороли китаянки. Бронзові медалі вибороли дівчата з команди Грузії.

Водночас чоловіча збірна України, яку очолював легендарний випускник ЛДУФК Василь Іванчук, на жаль, виступила у Батумі значно скромніше, ніж очікували вітчизняні шанувальники найдревнішої гри – лише десяте місце. «Золото» вибороли шахісти збірної Китаю, друге місце посіла команда США, а третіми фінішували росіяни.

Також нагадаємо, окрім командного «срібла» жінок, збірна України виграла два індивідуальні «золота» – медалі найвищого ґатунку на своїх дошках завоювали екс-чемпіонка світу Марія Музичук та Антон Коробов.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ