Олег Немчінов: «Оновлений стадіон СКІФ відкриють 12-го вересня»

Офіційне відкриття стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбудеться 12-го вересня. Про це напередодні, під час онлайн-брифінгу за підсумками засідання уряду повідомив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

«З 1-го вересня студенти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського вже займаються на оновленому легкоатлетичному ядрі. Я думаю, що 12-го вересня там буде офіційний старт – Відкритий Кубок Львова-2020, на якому відбудеться відкриття цього стадіону», – сказав Олег Немчінов.

Міністр нагадав про те, що завдяки співпраці Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації та підтримці з Фонду регіонального розвитку в рамках «Великого будівництва» дофінансування та завершення стадіону СКІФ ЛДУФК стало можливим.

«Це буде ще один сертифікований стадіон, можливо навіть другої категорії, що дозволить проводити змагання з легкої атлетики не тільки всеукраїнського, а й континентального рівня», – додав міністр.

Міністр Кабінету Міністрів опікується в уряді розв’язанням проблемних питань, котрі виникли після проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні ЄВРО-2012. Проєкт постанови КМУ, який напрацьовується зараз, дозволить провести аудит об’єктів до ЄВРО-2012. Особлива увага буде прикута до Харківського і Львівського аеропортів, а також столичного НСК «Олімпійський», «Арени Львів» та стадіону СКІФ.

Нагадаємо, улітку нинішнього року на стадіоні СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського проведено роботи з облаштування бігових доріжок та секторів для стрибків у висоту, з жердиною і в довжину, а також штовхання ядра і метання диску й спису.

Зазначимо, що роботи виконувалися на сучасному обладнанні. PlanoMatic P703 – це повністю автоматизований укладач поліуретанової стяжки нового покоління, розроблений для облаштування професійних легкоатлетичних доріжок товщиною від 6 мм до 50 мм. Вбудований пристрій автоматичного вирівнювання підтримує установку рівною, а для досягнення оптимальної якості поверхні ущільнення можна відповідно адаптувати, регулюючи кут нахилу стяжки, що є важливою умовою при облаштуванні віражів.

Двошарова пом’якшена поліуретанова система складається з гумового грануляту і кольорового каучуку (EPDM), яка сертифікована Міжнародною федерацією легкої атлетики (IAAF).

Фінансування об’єкту здійснювалося за рахунок коштів ДФРР в рамках програми «Велике будівництво».

Після облаштування спортивного покриття бігових доріжок та секторів стадіон СКІФ відповідає усім нормам і вимогам другої категорії IAAF для проведення міжнародних легкоатлетичних змагань, зокрема, чемпіонатів Європи серед атлетів молодших вікових груп, що однозначно сприятиме розвитку цього виду спорту в нашому регіоні та в Україні загалом.

Також слід зауважити, що стадіон СКІФ ЛДУФК особливий своїм розташуванням: він збудований на місці піщаного кар’єру та захищений від вітру зеленими насадженнями, а це забезпечує мінімальну похибку в результатах легкоатлетів і полегшує для них біг.

Нагадаємо також, що стадіон СКІФ, найстаріший серед сучасних стадіонів Львова, було споруджено 1897 року за проєктом відомих львівських архітекторів Івана Левинського та Едгара Ковача. На той час він був одним із найкращих спортивних об’єктів в Австро-Угорщині. У 1910–1939 роках стадіон був домашньою ареною львівських футбольних команд «Лехія» та Drugi Sokół. А з 1946 року, після створення у Львові тоді ще інституту, а нині університету фізкультури, стадіон став легкоатлетичною базою для його студентів.

Реконструкція унікального у західному регіоні України стадіону СКІФ розпочалась у 2017 році. Тут функціонує футбольне поле з легкоатлетичним ядром, яке складається з восьми доріжок, сектору для штовхання ядра, стрибків у довжину, стрибків у висоту, сектору бігу на 100 м, стрибків з жердиною тощо. Трибуни стадіону можуть прийняти понад 4 000 глядачів, які обладнані індивідуальними пластиковими сидіннями. Під час перебудови зведено чотириповерховий корпус загального призначення. У ньому розташовані приміщення для спортсменів, тренерів, суддів, медичні кабінети, конференц-зал на 100 осіб і навчальні аудиторії ЛДУФК.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ