Олександр Чижевський – найкращий тренер Першої футбольної ліги 2020 року

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу визначило найкращого тренера першого дивізіону чемпіонату України за підсумками 2020 року. Переможцем став випускник кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, головний тренер «Агробізнесу» з Волочиська Олександр Чижевський. У ТОП-5, посівши четверте місце, й керманич рівненського «Вереса» Юрій Вірт, який вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу.

Четвертий рік поспіль Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу визначає найкращого тренера Першої ліги за середніми оцінками тур за туром. За підсумками 2020 року найкращим із середнім показником 4,32 бала виявився Олександр Арсенійович Чижевський – головний тренер волочиського «Агробізнесу» – «зимового чемпіона» Першої ліги поточного сезону-2020/2021.

ДОСЯГНЕННЯ ОЛЕКСАНДРА ЧИЖЕВСЬКОГО-2020:

• його командою здобуто найбільше очок за підсумками календарного 2020 року (54 очка з 9-очковою перевагою від найближчого переслідувача);

• «Агробізнес» покращив своє історичне досягнення за весь час виступів (4-е місце в Першій лізі за підсумками сезону-2019/2020);

• вперше в історії «Агробізнес» пробився у чвертьфінал Кубка України, де його підопічні спробують обіграти чинного чемпіона України донецький «Шахтар».

Зазначимо, що упродовж 2020 року Олександр Арсенійович визнавався Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу найкращим у Першій лізі за підсумками п’яти турів.

ТОП-5 НАЙКРАЩИХ ТРЕНЕРІВ ПЕРШОЇ ЛІГИ 2020 РОКУ
(за зведеними показниками п’яти критеріїв оцінки):

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ:

• номінальний результат команди (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова);

• труднощі у вишикуванні та керуванні підопічними (травмовані / дискваліфіковані, особливі обставини);

• майстерність в роботі з кадрами (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі);

• тренерська майстерність (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору);

• накопичувальний критерій (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки).

Лауреати номінації «Найкращий тренер Першої ліги»:

2017 рік – Олександр Дмитрович Рябоконь («Десна» Чернігів)

2018 рік – Руслан Володимирович Костишин («Колос» Ковалівка)

2019 рік – Сергій Іванович Ковалець («Оболонь» Київ)