Олександр Товстоног і Андрій Гентош пройшли навчання під час семінару EWF (Фото)

У Кам’янці-Подільському з 20-го по 24-е серпня відбувся науково-тренувальний семінар Європейської федерації важкої атлетики (EWF), у якому взяли участь 50 фахівців важкої атлетики з України, Чехії, Азербайджану, Словаччини та Латвії. У складі української делегації – викладачі кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олександр Товстоног і Андрій Гентош.

Серед керівників тренувального семінару – генеральний секретар EWF, доктор Хассан Аккуш (Туреччина), скарбник EWF, доктор Астрі Хасані (Косово), член виконавчого комітету EWF, голова навчально-наукового комітету EWF Колін Баклі (Ірландія), член навчально-наукового комітету EWF Едуард Андрушкевич (Латвія), генеральний секретар Федерації важкої атлетики України Борис Лобко, державний тренер України з важкої атлетики Кім Ткаченко, секретар Кам’янець-Подільської міської ради Дмитро Васильянов, голова оргкомітету науково-тренувального семінару EWF Вадим Рудяк.

Учасники науково-тренувального семінару EWF щодня проводили по два тренувальних заняття в спортивному комплексі «Епіцентр», під час яких працювали над удосконаленням техніки важкоатлетичних вправ. На тренуваннях використовувалося спеціальне програмне забезпечення, що аналізує техніку ривка і поштовху. Отримана за допомогою програми інформація та цінні рекомендації Коліна Баклі і Едуарда Андрушкевича, безумовно, виведуть вже у найближчому майбутньому на якісно новий рівень технічної підготовки спортсменів, які тренуються в учасників семінару. Такий аналіз був зроблений і нашому богатирю Богданові Гозі, що допомогло усунути дрібні недоліки в техніці та акцентувати увагу на його сильних сторонах.

В один із днів навчально-тренувального семінару була проведена лекція на тему «Антидопінговий контроль в спорті: виклики і перспективи», який на високому рівні провів представник Національного антидопінгового центру України Олександр Ткачук. А для українських делегатів головою навчально-наукового комітету EWF Коліном Баклі (Ірландія) окремо був проведений семінар з сучасного підходу до розвитку тренера. Всі учасники семінару обмінювалися досвідом, проводили спільні теоретичні заняття та тренування під час науково-тренувального семінару EWF.

Приємним бонусом для гостей України були майстер-класи найсильніших важкоатлетів Ізраїлю та Латвії, які під час семінару проводили навчально-тренувальні збори у Кам’янець-Подільському.

Колтаков М.В.