Олексій Сич та Іван Желізко долучилися до перемоги збірної України U-21 з футболу над вірменами

Молодіжна збірна України U-21 з футболу у другому матчі відбірного турніру чемпіонату Європи-2023 на своєму полі з рахунком 2:1 обіграла однолітків з команди Вірменії. До звитяги підопічних Руслана Ротаня долучилися й двоє студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олексій Сич та Іван Желізко.

Україна U-21 – Вірменія U-21 – 2:1 (1:1)

7 вересня. Ковалівка. Стадіон «Колос». Початок – 19:30

УКРАЇНА (U-21): Нещерет, Сич, Таловєров, Батагов, Вівчаренко, Бондаренко (к), Назаренко (Алефіренко, 87), Судаков, Криськів (Желізко, 86), Мудрик (Михайленко, 70),
В’юнник (Кухаревич, 55).

ВІРМЕНІЯ (U-21): Нерсесян, Губасарян, Ст. Мкртчян, Самсонян, Мірзоян, С. Мкртчян (Хамоян, 78), Галстян, Агасарян (Алавердян, 69), Серобян (М. Григорян, 78), Н.
Григорян, Петросян (Акопян, 90+2).

Голи: Криськів (20), Мудрик (62) – Галстян (45+4).

Попередження: Кухаревич (90+7) – Петросян (9), Самсонян (16), Ст. Мкртчян (61), Галстян (69).

Після стартової перемоги у відбірному турнірі Євро-2023 (U-21) над Сербією збірна України бажала розвинути успіх у домашньому поєдинку проти Вірменії, для якої це вже
був третій матч у групі.

У порівнянні з першим поєдинком головний тренер «синьо-жовтих» Руслан Ротань зробив тільки одну заміну в стартовому складі: замість Михайленка в основі вийшов Мудрик, який пропускав матч у Сербії через дискваліфікацію.

Із перших хвилин українці позначили свою перевагу. Вірмени рідко переходили центр поля. Правда, з небезпечними моментами були проблеми, і це не дивлячись на те, що в стартові 10 хвилин «синьо-жовті» подали шість кутових. І все-таки першого гола довго чекати не довелося. На 20-й хвилині класний прохід по правому флангу вдався Назаренку. Олександр розібрався відразу з чотирма опонентами. Пас до штрафного перехопив Губасарян, але м’яч прилетів до Криськіва, який метрів із 12-ти вразив кут воріт суперника – 1:0.

Гол господарів у значній мірі заспокоїв гру. Збірна України, як і раніше, володіла м’ячем, але без особливої гостроти, а вірмени, якщо й мали можливість пробивати, то тільки з далекої від воріт відстані. Однак один із таких ударів усе одно виявився результативним. Уже в компенсований до першого тайму час ланцюг помилок українців біля свого штрафного дозволив Галстяну завдати удару. На жаль, м’яч зачепив Сича та перелетів через Нещерета – 1:1.

Дебют другого тайму українцям не дуже вдався, але на 61-й хвилині прохід Мудрика вірмени зупинили недозволеним прийомом біля лінії штрафного. Сам постраждалий чітко поклав м’яч у верхній кут воріт – 2:1.

Після цього гості спробували перехопити ініціативу, проте в захисті підопічні Руслана Ротаня вже діяли більш злагоджено. Більше того, будь трохи точніше Судаков, Сич та Кухаревич, кінцівка матчу могла вийти набагато спокійнішою... Втім, фінальний свисток зафіксував звитягу «синьо-жовтих» з рахунком 2:1. Тож здобувши дві перемоги на страті турніру, наша команда – одноосібний лідер групи -Н-.

ПОТОЧНА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

1. Україна – 2 (гри) 2 (виграші) 0 (нічиї) 0 (поразки) 3–1 (м’ячі) 6 (очки)

Фарерські острови – Сербія

Додамо, що у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за
результатами відбору (дев’ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-оф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Поєдинки плей-оф заплановані на вересень 2022 року. А фінальний турнір – на червень/липень 2023 року.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.