Олена Шхумова бореться за ТОП-20 олімпійської еліти

Слідом за Андрієм Мандзієм, який першим серед дев’яти представників Львівського державного університету фізичної культури вийшов на старт змагань ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018, що тривають у південнокорейському Пхьончхані, у боротьбу вступили ще дві його партнерки по збірній України з санного спорту – Олена Шхумова та Олена Стецків, які також вищу освіту здобули у стінах нашого вишу.

Одразу скажемо, що не щастить українським саночникам на Іграх-2018 в першій спробі. Двома днями раніше Андрій Мандзій перекинувся і впав, після чого дивом доїхав до фінішу, а зараз Олена Стецків зробила ряд помилок, мало не перекинулася, і на фініші програла трохи більше чотирьох секунд переможцю першого заїзду.

У другому заїзді справи йшли краще, але Стецків все одно багато помилялася і закінчила спробу останньою, програвши лідеру більше двох секунд. Сумарно Стецьків наразі програє шість з половиною секунд, займаючи 29-е місце (австрійка Біргіт Платцер не зуміла фінішувати, зійшовши з дистанції).

Зовсім по-іншому йдуть справи в Олени Шхумової. І в першій, і в другій спробі вона показала 19-й час, займаючи цю позицію за підсумками першого дня змагань. Зазначимо, що Шхумова дуже слабо показує себе на розгоні, але потім набирає швидкість, нівелюючи проблеми на старті.

Для того, щоб відібратися в четвертий, вирішальний заїзд, українці треба утриматися в ТОП-20 після третьої спроби. Зробити це буде не так просто – відрив від 21-го місця складає всього 0.141 секунди. Загалом в боротьбі за потрапляння в четвертий заїзд 22 спортсменки – інші програють дуже багато.
Шхумова, в принципі, може як виявитися 14-ою (відставання 0.300 секунди), так і впасти на 22-е місце (перевага 0.148 секунди). З огляду на, що на 21-й позиції йде потужна представниця Латвії Еліза Кауц, Шхумовій треба у третій спробі видати ледь не кращий заїзд в кар’єрі, щоб утриматися в ТОП-20.

Ну а в боротьбі за перше місце без всяких питань лідирує німкеня Наталі Гайзенбергер, яка володіє перевагою в 0.120 секунди над співвітчизницею Дайяною Айтбергер. Досить близько також канадка Алекс Гоу (0.191 секунди), ще одна німкеня Тетяна Хюфнер (0.207 секунди) і американка Ерін Хамлін (0.236 секунди).

Наостанок до вашої уваги експрес-коментар Олени  Шхумової одразу після завершення першого дня змагань: «Про те, що дев’ятий віраж дуже складно пройти я знала ще з тренувань, він не дуже у мене виходив. Сьогодні їхалось нормально, були помилки, але вони не дуже серйозні. Чи допоміг досвід Олімпіади-2014 перед сьогоднішнім стартом? Так, трішки допоміг. Я налаштовувалась і нікого не помічала. Взагалі сьогоднішнім днем я задоволена, вже завтра буду намагатись уникнути маленьких помилок, які припустилась сьогодні. Зроблю все, щоб довести, що я найкраща».