Ольга Клуннікова на Євро-2022 з сучасного п’ятиборства фінішувала за крок до «бронзи»

В угорському місті Секешфегервар впродовж тижня, з 13-го до 19-го вересня, тривав чемпіонат Європи 2022 року з сучасного п’ятиборства. У складі збірної України за нагороди континентального форуму змагалися й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Юрій Ковальчук, третьокурсниця Ольга Клуннікова (на фото) та випускниця Валерія Пермикіна.

Свої виступи в особистій першості звітного Євро-2022 усі троє лицарів п’яти якостей нашого Університету розпочали успішно – вдало пройшли кваліфікаційний раунд, вийшовши в числі 36-ти спортсменів у півфінал. Однак на цій стадії усі троє й зупинилися, не зумівши пробитися до числа 18-ти фіналістів.

В командній першості серед чоловіків Юрій Ковальчук, який тренується у випускників нашого вишу Віталія Тарнакіна, Олега Фіалковича та Андрія Ковальчука, разом з киянами Максимом Агарушевим і Денисом Павлюком посів сьоме місце. У жіночому командному турнірі Ольга Клуннікова, Валерія Пермикіна та донеччанка Ірина Хохлова завершили змагання п’ятими.

Найближче до завоювання медалі Євро-2022 з представників нашого Університету була Ольга Клуннікова, яка у змішаній естафеті в парі з киянином Денисом Павлюком посіла четверте місце. Від третьої, «бронзової» позиції, яка дісталася французькому дуету, українців відділило 13 очок.

А єдину нагороду для України в Секешфегерварі виборов киянин Максим Агарушев, який набрав у сумі п’яти дисциплін 1510 очок і фінішував третім в особистих змаганнях чоловіків. Він поступився лише двом господарям турніру – угорцям Рігарду Берецькому (1524) та Балашу Сепу (1512). Зазначимо, що це перша медаль дорослого чемпіонату Європи в кар’єрі Максима Агарушева.

Цікаво, що востаннє Україна здобувала медалі Євро з сучасного п’ятиборства у 2019 році, коли Владислав Радвинський і на той момент студент нашого Університету Андрій Федечко стали віцечемпіонами в чоловічій естафеті.

А в особистих дисциплінах українці не брали нагород на континентальних першостях уже вісім років. Серед чоловіків останнім підіймався на п’єдестал киянин Павло Тимощенко, який здобув «бронзу» 2014 року – також у Секешфегерварі. А Вікторія Терещук з Луганська тоді виграла «срібло» серед жінок.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ