Ольга Клуннікова здобула Кубок України з сучасного п’ятиборства

У Харкові завершився Кубок України 2021 року з сучасного п’ятиборства серед чоловіків і жінок, а також Відкритий чемпіонат України серед юніорів і юніорок. Головною тріумфаторкою змагань стала студентка першого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ольга Клуннікова. 18-річна спортсменка стала володаркою Кубка України серед жінок, а також виграла перше місце у Відкритому чемпіонаті України серед юніорок.

У сумі п’яти видів (фехтування, плавання, конкур, стрільба і легкоатлетичний крос) першокурсниця кафедри стрільби та технічних видів спорту (завідувач – професор Богдан Виноградський) нашого Університету Ольга Клуннікова набрала 1298 очок. У боротьбі за Кубок України вона випередила срібного і бронзового призерів – киянок Зінаїду Батрак та Ірину Кубрак відповідно – на 18 і 50 очок. В юніорській першості Ірина Кубрак показала другий результат, а трійку призерів доповнила Марія Зінченко з Дніпра, яка поступилася Клунніковій 54 пунктами.

В командній першості серед юніорок у Відкритому чемпіонаті України Ольга Клуннікова в складі команди Львівщини з 17-річною Олександрою Горловою (десяте місце в Кубку України та сьоме в юніорській першості) стали п’ятими. Попереду галичанок команди Києва, Дніпра, Донеччини і Харківщини, які посіли відповідно місця з першого по четверте.

Не повернувся додому з порожніми руками зі звітних змагань й студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Юрій Ковальчук. Щоправда, в особистих змаганнях він залишився без нагород. У Кубку України 19-річний Ковальчук показав сьомий результат – найкращий серед львів’ян-чоловіків (дев’ятим тут став 24-річний випускник нашого Університету Дмитро Балюк). А у Відкритому чемпіонаті України серед юніорів Юрій Ковальчук був близьким до медалі в особистій першості, однак у підсумку, набравши 1472 очка, задовольнився четвертим місцем. Від бронзового призера – Тараса Хіміча з Житомирщини – він відстав на 20 пунктів. А перше і друге місця посіли кияни Владислав Чекан та Максим Агарушев відповідно –1493 і 1476 очок.

Те, чого не вдалося досягти в особистому заліку, Юрій Ковальчук зробив у командному. Разом з на рік старшими за нього Валентином Ільківим та Андрієм Зубачем (восьме і 18-е місця в особистому заліку) здобули бронзові медалі в командній юніорській першості. Попереду збірної Львівщини фінішували тільки команди Києва і Житомирської області.