Оля Гнідець: «Мене завжди цікавив досвід навчання за кордоном» (Фото)

Студентка факультету фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Оля Гнідець вдруге поїхала на навчання у польський виш в рамках програми Erasmus+. Цього разу вона протягом семестру навчалася в Академії фізичного виховання (AWF) у Вроцлаві.

Повернувшись додому, Оля Гнідець поділилася своїми враженнями від навчання у Вроцлаві: «Мене завжди цікавив досвід навчання за кордоном. Коли я дізналась, що відділ міжнародних зв’язків ЛДУФК пропонує можливість пройти навчальний семестр в одному з європейських вузів, а саме в Академії фізичного виховання у Вроцлаві, я одразу вирішила спробувати свої сили і подала всі необхідні документи для участі в програмі Erasmus+. Упродовж першого місяця у Вроцлаві мене приємно здивував вибір моїх дисциплін, проведення культурних заходів, спортивних гуртків, екскурсій, котрі пропонував мій університет та організація ESN (Erasmus Student Network).

Завдяки цій мобільності я отримала великий поштовх до практики іноземних мов. Я навчалась в дружній інтернаціональній групі, у складі якої були студенти з різних країн і навіть із різних континентів. Мої одногрупники-іноземці всі різні за ментальністю, я теж відрізнялась від них, але незважаючи на наші різні менталітети, ми з перших днів створили дружній, міцний, веселий, спортивний колектив, тому в позаурочний час нам було ніколи нудьгувати. Під час стажування я навчилась розуміти, мабуть, всі можливі акценти англійської. До того ж, я укріпила свої знання з польської мови, закінчила мовні курси і отримала диплом. Я вважаю, що додаткова іноземна мова – це завжди актуальний бонус до навиків фаху реабілітації.

Загалом, варто сказати про саме навчання – це дуже корисний досвід, адже їхня система повністю інша, а той фактор, що нас не виокремлювали від студентів поляків, робив навчання подекуди складним, але надзвичайно цікавим. До речі, багато хто вважає, що студенти, які їдуть за обміном, отримують хороші оцінки, бо там не складно вчитись – ні, так складається, бо від зміни середовища, від зміни правил викладання дисциплін студенти мобілізуються і з новою силою та натхненням прагнуть здобувати щось нове, щось незвичне чи унікальне. З нами працювали дуже хороші професори, з почуттям гумору, не зарозумілі, але дуже вимогливі до свого предмету, що не менш важливо.

Хочу висловити окрему подяку пану Stanislaw Czyz (дисципліна «Didacts of physical education»), пані Anna Ksiazek (дисципліна «Sport nutrition and supplementation»), а також пані Regina Kumala – викладач «Adapted physical activity».

Я вдячна програмі Erasmus+ і Erasmus-координатору Justyna Cieplik за незабутні враження, міцні дружні стосунки з різних куточків світу та знання які я отримала в AWF у Вроцлаві. Також дякую керівникам відділу міжнародних зв’язків ЛДУФК, за те що, продовжуєте розвивати свої міжнародні зв’язки і робите це можливим».