Оновлений стадіон СКІФ прийняв перші змагання з легкої атлетики (Фото)

На стадіоні СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (вулиця Черемшини, 17) минулої суботи, 12-го вересня, відбувся Відкритий Кубок Львова-2020 з легкої атлетики у бігових дисциплінах. Це були перші змагання Королеви спорту на оновленій арені нашого Університету.

Змагання, за якими з трибун стадіону спостерігало чимало почесних гостей, серед яких й міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов та ректор ЛДУФК, професор Євген Приступа, відбувалися за підтримки Львівської міської ради й увійшли до програми «Відкриті Кубки Львова». Організатор звітних змагань – львівський спортивний клуб «Легіон».

Змагання розпочалися попередніми забігами на 150 метрів серед чоловіків та жінок. Зазначимо, що до програми цьогорічного Відкритого Кубку Львова входили чотири бігові дистанції: 150 м, 600 м, 1 миля (1609 м) та 2000 м із перешкодами серед чоловіків та жінок. Загалом Королева спорту на стадіоні СКІФ зібрала у суботу понад 120 спортсменів з усіх куточків України.

Серед учасників – чемпіони України, члени національних збірних, переможці та призери престижних міжнародних турнірів, серед яких срібна призерка чемпіонату Європи і світу, учасниця Олімпіади Тетяна Петлюк (виступала під №19), фіналістка Олімпійських ігор, срібна призерка континентального чемпіонату Анна Міщенко (№106), переможці Перших Європейських Ігор Євген Гуцул (№36) і Данило Даниленко (№35), учасниця Євро Юлія Шматенко (№6) та учасник Олімпіади і чемпіонату світу, бронзовий призер чемпіонату Європи у естафеті 4х100 м Олександр Соколов (№3).

У всіх дисциплінах програми (за винятком, мабуть, дистанції 2000 м із перешкодами у дівчат, де стартувало лише три учасниці і гостя з Дніпра Катерина Онісімова (№81) доволі легко перемогла своїх місцевих конкуренток) була серйозна конкурентна боротьба за перемогу...

Львів’яни, господарі змагань, виступили досить вдало: на 150-метрівці перемогла Мар’яна Шостак (№68, на фото вище), а випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Роман Ростикус (№55, на фото нижче) фінішував першим на дистанції 2000 м із перешкодами.

На церемонії нагородження, окрім оригінальних медалей, найкращих легкоатлетів, які виконали зазначені в регламенті нормативи, організатори нагородили грошовими преміями.

Федерація легкої атлетики України та організатори також подбали й про відзначення ветеранів бігу. Зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий вручив відзнаку та грамоту відомому львівському легкоатлету Павлу Андреєву (на фото нижче), якому належить унікальний рекорд України, що тримається з 1973 року. Упродовж 47-ми років (!!!) жодному українцю не вдається пробігти 10 000 метрів скоріш за 27 хвилин 59,9 секунди.

Додамо, що одним із завдань звітних змагань на оновленому львівському стадіоні СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського було тестування арени для отримання сертифікату Міжнародної федерації легкої атлетики (IAAF), що дає право для проведення на ній міжнародних легкоатлетичних змагань, зокрема, чемпіонатів Європи серед атлетів молодших вікових груп. А це однозначно сприятиме розвитку легкої атлетики в нашому регіоні та в Україні загалом.

Зазначимо, що після реконструкції сучасне покриття бігової доріжки стадіону СКІФ (двошарова‌ ‌пом’якшена‌ ‌поліуретанова‌ ‌система‌ ‌складається‌ ‌з‌ ‌гумового‌ ‌грануляту‌ ‌і‌ ‌кольорового‌ ‌каучуку‌ ‌(EPDM), яка‌ ‌сертифікована‌ ‌IAAF )‌ чи не найкраще в Україні. Суддівська бригада із завданням справилася добре – було протестовано сучасну стартову систему та фотофініш. Тож сподіваємося, що наступний чемпіонат України відбудеться саме на арені нашого Університету.

Фото Євгена Кравса