Осінній вояж каратистів ЛДУФК за «золотом» до столиці Слобожанщини

Чемпіонат України 2020 року з карате, який відбувся у Харкові після тривалої вимушеної коронавірусної паузи, видався цікавим та інтригуючим. Одразу зазначимо, що на головному національному турнірі поточного сезону було зафіксовано низку несподіваних результатів. Приємно, що серед чемпіонів та призерів й чимало студентів і випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Перед тим, як розповісти про лауреатів звітних змагань у столиці Слобожанщини, відзначимо два чинники. По-перше, чемпіонат України-2020 зібрав 587 спортсменів (416 чоловіків, 171 жінка) з 66-ти клубів, які представляли 16 регіонів України. Всі ці цифри є рекордними. Учасники змагались у 51 виді програми – серед кадетів, юніорів, молоді (U-21) та дорослих. По-друге, на татамі харківського палацу спорту «Локомотив» вийшлиусі кращі каратисти країни. Шкода тільки, що через карантинні обмеження змагання пройшли без глядачів. Але пристрастей вистачило...

До найбільших несподіванок турніру слід віднести сенсаційні перемоги у розділі куміте молодих львів’янок, студенток третього курсу ЛДУФК – Соломії Кміть (вагова категорія до 50 кг) та Діани Шостак (до 55 кг). Якщо їхнє «золото» у молодіжному турнірі не було чимось дивним, адже обидві спортсменки свого часу ставали чемпіонками Європи, то у дорослому чемпіонаті обидві здійснили справжні сенсації. 19-річна Соломія Кміть у фіналі здолала титуловану випускницю нашого Університету Катерину Криву, а 20-річна Діана Шостак у новій для себе категорії перемогла саму Анжеліку Терлюгу з Одеси – першу володарку олімпійської ліцензії на Ігори-2020 в Токіо у складі нашої збірної, зірку світового карате сьогодення. Такі успіхи, звичайно, для юних вихованок Антона Нікуліна, який вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, однозначно стали мотивуючою подією.

Окрім Соломії Кміть і Діани Шостак, чемпіонський титул серед дорослих у турнірі жінок для Львова виборола також випускниця ЛДУФК Галина Мельник (до 68 кг). А в змаганнях чоловіків Денис Копитко (до 67 кг), який вищу освіту здобув у стінах нашого Університету та другокурсник факультету фізичної культури і спорту Олександр Злобін (до 75 кг) стали бронзовими призерами чемпіонату. Останній окрім того став ще й переможцем у турнірі серед молоді. У цій же віковій категорії «срібло» завоював студент першого курсу факультету фізичної культури і спорту Максим Дідич (до 67 кг).

У командному куміте представниці Львівщини Діана Шостак, Галина Мельник, Вікторія Ващишин, Катерина Крива вибороли перше місце. Також «золото» виборола львівська збірна команда чоловіків у складі Станіслава Горуни, Олександра Хахули, вище згаданих Дениса Копитка і Олександра Злобіна та ще трьох випускників ЛДУФК – Тараса Герчука, Романа Кмітя і Кирила Рябошапки.

Чемпіонський титул збірна Львівської області здобула і в командному ката чоловіків, а перемогу разом з Назаром Мазяром кували Мар’ян Парадівськии? та Арсен Тарнавськии?, які також вищу освіту отримали у нашому виші.

У загальному заліку першими стали представники Львівської області – 13 золотих, 6 срібних, 10 бронзових нагород. Одеська область цього разу на другому місці – 11 золотих, 12 срібних, 19 бронзових. На третій позиції Київ – 9, 14, 20. Четверті – чернівчани (7, 2, 8), а п’яті – харків’яни (3, 6, 13).

Зауважимо, за результатами звітного чемпіонату України в Харкові сформують склад збірних команд на 2021 рік.