Перестало битися серце Волошина Івана Миколайовича

Напередодні, 4-го жовтня, на 87-му році життя помер професор Волошин Іван Миколайович – багаторічний завідувач кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Важко примиритися з думкою, що Івана Миколайовича вже немає серед нас. Колектив ЛДУФК імені Івана Боберського сумує разом з рідними, близькими та друзями Івана Миколайовича та висловлює їм свої співчуття.

Вічная пам’ять...

ДОВІДКА

Волошин Іван Миколайович – відомий український географ, ландшафтознавець, ґрунтознавець, геоеколог, геохімік, провідний учений-географ Західного регіону України.

Народився Іван Миколайович 20-го червня 1934 р. у c. Плав’я-Вадрусівка Сколівського району Львівської області.

Після закінчення Стрийського педагогічного училища (1952 р.) працював учителем математикиу c. Плав’я, директором школи та учителем у cелах Хітар та Жупани.

У 1954–1957 рр. служив у війську, а протягом 1957–1962 років навчався на географічному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка.

Паралельно з отриманням вищої освіти, Іван Волошин зацікавився науковою роботою. Після закінчення першого курсу географічного факультету був прийнятий на роботу в ґрунтознавчу експедицію Львівського відділення географічного товариства, а згодом – у ґрунтознавчу експедицію науково-дослідного сектору Львівського державного університету імені Івана Франка.

Упродовж 1958–1967 років зростав за посадами: технік, інженер, старший інженер ґрунтознавець, начальник загону ґрунтознавчих експедицій (Львівська, Закарпатська, Волинська, Вологодська, Цілиноградська, Північно-Казахстанська, Павлодарська, Чимкентська, Забайкальська, Красноярська, Магаданська області). Закінчив аспірантуру (1967–1971) на кафедрі ґрунтознавства та географії ґрунтів в Одеському університеті. Захистив кандидатську дисертацію.

У 1989 роціобраний за конкурсом на посаду доцента кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював над проблематикою ґрунтів Західного регіону України (Львівська, Волинська, Закарпатська області), урбосистем у великих і малих містах, над медико-географічними проблемами, радіаційним режимом Львова, забрудненням довкілля важкими металлами тощо.

У 1997 році у спеціалізованій вченій раді при Харківському університеті імені Василія Каразіна захистив докторську дисертацію на тему «Ландшафтно-екологічні основи моніторингу (на прикладі еталонних гірських, рівнинних, урбанізованих екологічних полігонів)». Цього ж року був обраний на посаду профессора кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2001 р. отримав звання профессора цієї кафедри і з цього ж року працює завідувачем кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Волошин Іван Миколайович – автор близько 300 наукових і науково-популярних публікацій, дитячих оповідань. Видав методичний посібник з географічної графіки, 9 монографій, 9 навчальних посібників методичних розробок. Опубліковані праці професора Івана Миколайовича Волошина відображають різновекторні на уковіпошуки і здобутки, висвітлюють теоретичні, аналітичні пошуки загальногеографічних, ландшафтних, ґрунтознавчих, екологічних, геохімічних автомагістралей, міських урбосистем. Методика оцінки показників еволюційних, еволюційно-руйнівних, коеволюційних процесів у довкіллі.

Нагороджений медалями Президії ВР СРСР та Президії Верховної Ради України. Одержав патент на винахід (світовий час) та авторське свідоцтво за електронний довідник «Туристичні ресурси України».

Іван Волошин – член Наукового товариства імені Шевченка, Львівського відділення Українського географічного товариства, почесний член Українського товариства ґрунтознавців. Працював у робочій групі з Держстандарту екологічної освіти Міністерства освіти і науки України, був членом редколегії «Вісника Львівського національного університету» (серія географічна), членом спеціалізованої вченої ради та вченим секретарем спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських і докторських дисертацій у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Науковець Волошина Івана Миколайовича ділиться досвідом на міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях та семінарах, успішно працює в редколегіях фахових видань.

Окрім науково-дослідної роботи зі студентами та аспірантами знаходить натхнення для літературної і творчої діяльності – світ побачив три книжки для дітей з екологічної тематики і збірник авторських 50-ти картин географічної графіки. Наукові роботи зареєстровані у Бібліотеці Конгресу, США.

P.S. Прощання з Іваном Миколайовичем відбудеться
у вівторок, 6-го жовтня, об 11:30