П’ятий в історії для гандболісток «Галичанки» Суперкубок України

Гандболістки львівської «Галичанки», кістяк якої сформовано зі студенток та випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, завоювали Суперкубок України-2021. У матчі за почесний трофей, що відбувся на майданчику запорізького палацу спорту «Юність», команда Віталія Андронова перемогла херсонську «Дніпрянку» з рахунком 31:20.

Зустріч на майданчику запорізької арени «Юність» пройшла за значної переваги галичанок, яких фахівці ще до матчу вважали явними фаворитками протистояння. За великим рахунком, долю трофею було вирішено ще у першій половині гри. Адже на перерву суперниці пішли за рахунку 17:9 на користь наших дівчат.

Втім, як зазвичай кажуть фахівці та журналісти, грати необхідно до фінального свистка, бо в спорті загалом та в гандболі зокрема всяке трапляється, а передчасна розслабленість частенько карається. Та як засвідчує практика, у гандболі ліквідувати відставання в другому таймі у вісім закинутих м’ячів – справа майже нереальна.

Однак Віталій Андронов не той тренер, який дозволяє своїм підопічним упродовж матчу розслабитися бодай на хвильку. При цьому цифри на табло не мають жодного значення. Як кажуть львівські дівчата, про рахунок можна говорити тільки після фінальної сирени. А увесь ігровий час необхідно бути максимально сконцентрованими на самому процесі гри і усі 60 хвилин прагнути досягати максимального результату.

Не став у цьому плані винятком і звітний поєдинок. Так, по перерві розрив на користь галичанок зростав не так стрімко, як у перші 30 хвилин, але все одно, повністю контролюючи гру, львівська команда у підсумку збільшила свою перевагу і здобула перемогу з різницею в 11 закинутих м’ячів. Коли пролунав свисток про закінчення гри, на табло палацу спорту «Юність» горіли цифри 31:20 на користь клубу з міста Лева.

У складі «Галичанки» найбільш результативними гравчинями стали центральна розігруюча Мар’яна Маркевич (випускниця ЛДУФК) та лінійна Анастасія Мелекесцева – в активі кожної з них п’ять голів. За «Дніпрянку» шість разів відзначилась центральна Анна Дябло.

Цікаво, що незважаючи на перемогу «Галичанки», нагороду MVP матчу («Найкраща гравчиня Суперкубка») отримала голкіпер херсонської команди Тетяна Чорнявська. Цей факт – зайве свідчення того, що галичанки повністю переграли суперниць.

Нагадаємо, рішення проводити Суперкубок України серед жінок було ухвалено Федерацією гандболу України в серпні 2016 року і з того часу незмінним, тепер вже п’ятиразовим, володарем цього почесного трофею є львівська «Галичанка». Наші дівчата вигравали Суперкубок у 2016, 2017, 2018, 2019 та 2021 роках. Через карантин у 2020 році Суперкубок не проводився.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. СУПЕРКУБОК УКРАЇНИ2021

«Галичанка» Львів – «Дніпрянка» Херсон – 31:20 (17:9)

Запоріжжя. Палац спорту «Юність».
2 вересня. Початок – 16:00

Судді: О. Победріна, М. Дуплій.
Делегат ФГУ – В. Вакула.

«ГАЛИЧАНКА»: Салтанюк, М. Поляк, Гуменюк – Дмитришин (3 голи), Головко (2), Шипляк (1), Овчаренко (2), Прокоп’як (2), Т. Поляк (3), Маркевич (5), Козак (4), Мелекесцева (5), Коновалова, Максимейко, Мартинюк (4), Голінська.

Головний тренер – Віталій Андронов.

«ДНІПРЯНКА»: Чорнявська, Жомер – Чуприна (3), Дябло (6), Горенко, Пойманова (1), Гончаренко (5), Панченко (1), Кальченко, Ткач, Калигіна, Садова (1), Павлик (3), Мартиненко, Сорокіна, Ткач.

Головний тренер – Борис Милославський.