«По-своєму кожна пташина співає...» (Фото)

Вчора, в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови, кафедра української та іноземних мов і культурно-мистецький відділ ЛДУФК організували 12-й студентський конкурс-вікторину «Мова – душа народу». Творча мандрівка складалася з шести етапів.

У вікторині змагалися три команди факультету туризму: «Нація» («Менеджмент»): Андрій Мошовський (капітан), Ольга Бурак, Діана Головко, Павло Стельмах, Анна Бойко; «Мальви» (готельно-ресторанна справа): Ксенія-Віта Скопик (капітан), Анастасія Сергієвич, Іванна Корпач, Наталія Костишин, Мар’яна Мосійчук; «Допитливі» (туризм): Костянтин Бутов (капітан), Наталія Мисів, Софія Худик, Юлія Куртяк, Галина Ріпак. Особлива вдячність за підготовку завдань вікторини викладачу кафедри української та іноземних мов Ірині М’ягкоті.

В журі працювали: завідувач кафедри української та іноземних мов, доцент Ольга Романчук, начальник редакційно-видавничого відділу, філолог Оксана Борис, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти Олена Падовська.

На початку вечора композицію «Сам собі країна» (Кузьми Скрябіна) виконали студенти 23 групи факультету фізичної терапії та ерготерапії Андрій Пітуля, Софія Нездвецька, Орися Камінська, Віталія Романюк та Христина Цюцик.

Овації і захоплення викликала театральна мініатюра в інтерпретації неймовірної Ірини Вавриків та режисера культурно-мистецького відділу Зоряни Грегорійчук. Українську гумореску «Лихослів’я» прочитали Марічка Збирко і Валентина Ковальчук.

На етапі «Публічний виступ» Діана Головко висвітлювала тему «Слова – також вчинки». Віта Скопик шукала відповідь на питання: «Свобода слова – якою вона повинна бути?». «Навіщо українцеві день рідної мови?» – міркувала Наталія Мисів.

У творчому конкурсі «Допитливі» під акомпанемент гітари заспівали пісню «Не встидайся, то твоя земля» (Кузьми Скрябіна); дівчата із команди «Мальви» акапельно виконали «Цвіте калина», а «Нація» здивувала читанням поезії «По-своєму кожна пташина співає».

Отож, переможцями вікторини стала команда «Мальви», «Допитливі» – срібними, а «Нація» – бронзовими призерами конкурсу. Подарунки підготували за сприяння студентського профспілкового комітету.

«Щира вдячність за гарне свято. Команди готувалася відповідально і старанно. Це позитивні результати і незабутнє враження», – відзначила Ольга Романчук.

«Тут навчаються студенти не філологічного факультету, тому висловлюємо похвалу за їх глибокі знання, – наголосила Оксана Борис, – не втомлюйтесь удосконалюватися! Іноземну мову можна вчити певний час. А рідну – все життя».

«Навіть не усвідомлюємо, наскільки ми щасливі. У нас є мова! – сказала Олена Падовська, – У такий спосіб проведення вікторинизасвічуємо нові світила нашого зоряного Університету. А ще довідуємося про нове і відкриваємо для себе, вкотре, нашу рідну українську мову. Плекаймо її, і будьмо гідні того багатющого спадку, надбаного попередніми поколіннями. Пам’ятаймо, що дискусії щодо унормування української мови все ще тривали. Нав’язуване москвофілами «язичіє» підточувало сили нації. І тоді принциповість виявив Іван Франко. А нині життя постійно подає нагоди для випробовування на стійкість».

Бідні ми, як коні на припоні, збагатить нас труд на рідній ниві:
В діалекті чи хоч би в жаргоні будемо багаті і щасливі.
Діалект, а ми його надишем міццю духу і огнемлюбови
І нестертий слід його запишем самостійно між культурні мови.

(Іван Франко)

Іванна Литвинець,