Працівники ЛДУФК пройшли стажування у Вроцлавській академії фізичного виховання

Працівники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського упродовж п’яти днів, з 27-го по 31-е травня, пройшли стажування у закладі, який має найвищий рейтинг серед академій фізичного виховання у Польщі – Вроцлавській академії фізичного виховання. У складі делегації були керівник відділу міжнародних зв’язків Лілія Бедрій-Ферцак та доценти кафедри фізичної терапії, ерготерапії Катерина Тимрук-Скоропад і Любов Ціж. Стажування відбулося в рамках програми академічної мобільності ERASMUS+.

Лілія Бедрій-Ферцак стажувалася у міжнародному відділі Академії фізичного виховання з метою перейняття досвіду роботи з міжнародними проектами, приймання та організації перебування міжнародних делегацій, їх документального оформлення та ведення бази системи Еразмус+.

Керівник міжнародного відділу Моніка Ілецька-Фолцік і фахівець відділу Юстина Цеплік радо поділилися досвідом роботи, ознайомили з нюансами організації академічної мобільності Еразмус+. Корисною для вишу є інформаційна система навчання та обліку студентів і працівників, запроваджена в АФВ, яка дає змогу легко і швидко працювати з даними працівників та студентів, бачити їх переміщення й успішність. Загалом це був потрібний і цікавий досвід, який варто перейняти у колег із міжнародного відділу Академії.

Під час стажування було проведено робочі зустрічі з ректором Академії, професором Анджеєм Рокітою, проректором з науки та міжнародних зв’язків, професором Малгожатою Словінською-Лісовською та канцлером, паном Здіславом Палігою.

Стажування доцентів Катерини Тимрук-Скоропад і Любові Ціж проходило на факультеті фізичної терапії, організацією якого опікувалася заступник декана, доктор Дорота Войтовіч. За п’ять насичених днів нашим колегам вдалося ознайомитися з навчальним планом підготовки магістрів із фізичної терапії та фахівців з ерготерапії, робочими програмами із окремих дисциплін студентів-фізичних терапевтів, електронною системою менеджменту та комунікації у навчальному процесі, структурою Академії та її матеріально-технічним забезпеченням, діагностичними і науковими лабораторіями.

Упродовж стажування Катерини Тимрук-Скоропад і Любові Ціж відвідали практичні заняття з фізичної терапії у педіатрії в медичному центрі Mediconcept, які проводила викладач Академії Юлія Рожко. З доктором Агнешкою Птак обговорили особливості організації навчального процесу студентів факультету фізичної терапії, ведення клінічних практик, їх оцінювання.

Цікавим був досвід відвідування заняття із ерготерапії для студентів першого року навчання напрямку «ерготерапія», яке проводив доктор Рафал Бугай. На початку заняття наші викладачі доповідали про підготовку студентів із спеціальності фізична терапія, ерготерапія у нашому університеті, презентували виш та обговорили із студентами особливості навчання в Україні та Польщі.

Колегам також вдалося зустрітися із професором, доктором габілітованим Євгеніушем Болахом, який керував науковою роботою доцента Любові Ціж. Обговорили зміни у навчанні фізичних терапевтів у Польщі й Україні за останні роки та можливості співпраці для підготовки спільних публікацій. Окрім того, доцент Катерина Тимрук-Скоропад, яка проходила стажування для підвищення рівня викладацької майстерності, провела лекції для студентів із напрямку «фізична терапія при порушеннях роботи дихальної системи та системи легеневої реабілітації». Лекції було прочитано англійською мовою, що високо оцінили слухачі.

Оскільки наш Університет є партнером у масштабному проекті Еразмус+ «REHAB: Інноваційна реабілітаційна освіта – впровадження нових магістерських програм в Україні», то було приємно представити основні положення, мету, заплановані результати проекту адміністрації, викладачам та студентам Академії. Це викликало зацікавлення та обговорення можливих шляхів співпраці у рамках програм ЄС Еразмус+.

Окрім успішно виконаної програми стажування, делегатам вдалося потрапити на святкування Juwenalia (традиційне польське свято студента), яке відзначається у травні, в період між закінченням навчання та складанням іспитів. Цього року воно проходило на базі Академії фізичного виховання. Святкування триває кілька днів і передбачає офіційні та неофіційні заходи, а саме: мер Вроцлава вручає ключі від міста голові студентського самоврядування, організовуються сніданки студентів із ректорами вишів, різного роду культурно-мистецькі та спортивні заходи. Увечері для студентів відбувся великий концерт просто неба. Дякуємо всім організаторам за можливість фахового зростання та співпраці в освітньому напрямку.