Привітання «Білій» Олімпіаді-2018!

Викладачі та студенти Львівського державного університету фізичної культури 9 лютого 2018 року взяли участь в урочистій церемонії підняття Державного прапора України та Національного олімпійського комітету України з нагоди відкриття XXIII зимових Олімпійських ігор-2018 у південнокорейському місті Пхьончхані.

Це вже традиційний для України захід, що відбувається декілька олімпійських циклів. Він проводиться у тих обласних центрах нашої держави, спортсмени яких вибороли право участі в Олімпійських іграх (здобули олімпійські ліцензії) – олімпійці і паралімпійці. Цього річ, з тридцяти трьох олімпійців України, п’ятеро репрезентуватимуть спорт Львівщини, а дев’ять – Львівський державний університет фізичної культури.

Урочистість має виразну просвітню мету: окрім піднесення національного духу в очікуванні майбутніх спортивних досягнень і перемог, наголошує на олімпійських ідеалах поваги до людської гідності, чесного, відкритого змагання, співпраці, партнерства і зміцнення миру між народами!

У заході взяли участь представники влади міста і області, Львівського відділення НОК, учасники і призери минулих Олімпійських ігор, галузевих навчальних закладів, спортивних організацій і шкіл. Вела урочистість учасниця змагань з гірськолижного спорту XVII зимових Олімпійських ігор у Ліллехаммері-1994 Христина Подгрушна-Опьола. А «плетенка» національних мелодій у виконанні оркестру і легенький сніжок додали присутнім настрою та відчуття святковості події.

Право підняти прапор було надане нашим олімпійцям на чолі із срібним призером XXVII літніх Олімпійських ігор-2000 в австралійському Сіднеї боксером Андрієм Котельником.

«Біла» Олімпіада-2018 в Пхьончхані розпочала свій захоплюючий спортивний «танок». Щиро бажаємо нашим спортсменам успішних виступів і якомога кращих результатів!

Ярослав Тимчак,
кафедра олімпійської освіти