Професор ЛДУФК Гринів Олег Іванович занесений до видання «Золотий фонд нації»

Професор кафедри гуманітарних дисциплін Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, доктор філософських наук Гринів Олег Іванович отримав сертифікат про занесення до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України».

З цієї нагоди увесь колектив нашого Університету щиросердечно вітає Олега Івановича, бажає йому міцного здоров’я та нових наукових звершень і творчих успіхів у педагогічній роботі, а також висловлює подяку за багаторічну трудову діяльність у розбудові нашої України!

ГРИНІВ
ОЛЕГ ІВАНОВИЧ

Олег Іванович Гринів – відомий український філософ, учений-націолог, етнолог, педагог, письменник, публіцист, блогер, громадський діяч. Заснував як окрему науку історію української націології. Обґрунтував вітакреатизм як різновид у філософській течії персоналізму. Розробив оригінальну концепцію «Українці в Другій світовій війні».

Народився 20-го лютого 1940 року в селі Малогорожанка Миколаївського району на Львівщині. Закінчив юридичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка (1967 р.). Упродовж 1975–1977 рр. навчався на факультеті міжнародного права й міжнародних відносин у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. У 1989 р. захистив докторську дисертацію на вченій раді в Інституті філософії Академії наук України, а в 1997 році йому присвоєно звання професора.

Працював у вишах Львова і Києва (Львівському політехнічному інституті, Львівському державному університеті імені Івана Франка, Київському міжнародному університеті), а також в академічних закладах (Інституті народознавства НАН України й Інституті мистецтвознавства, етнології та фольклористики імені Максима Рильського НАН України). Нині викладає курс філософії для магістрантів і аспірантів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Працюючи в 1990–1992 рр. начальником управління культури Львівського облвиконкому, О. І. Гринів розробив програму реформи культурно-освітньої роботи на обласному рівні. У 2009–2010 рр. вів щотижневу авторську програму «Національна ідея – у постатях» на Центральному радіо «Культура». Опрацював кілька програм громадських організацій.

У період утвердження незалежності України брав активну участь у діяльності Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Народного Руху України та Конгресу української інтелігенції. На Установчому з’їзді Народного Руху України був обраний членом Великої Ради НРУ. Має почесне звання генерал-осавула ВГКДО «Дніпровська Січ».

Як учений досліджує широке коло питань української націології, геополітичного становища України, духовного відродження українського народу, українсько-російських відносин. Його науково-публіцистичні статті надруковані у часописі «Наука і суспільство» та газетах «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Україна молода», «Молодь України», «Слово Просвіти», «Літературна Україна» та «Українська літературна газета». Лекції О. І. Гриніва розміщені на порталі Товариства «Знання
України».

Плідний доробок ученого становить понад 500 наукових, науково-публіцистичних і науково-методичних праць, серед яких 20 монографій, 7 посібників, понад 30 методичних розробок. До найголовніших праць слід віднести такі: «Українська націологія: від Другої світової війни до відродження держави», «Українська націологія: між світовими війнами», «Українська націологія: XIX – початок XX століття», «Українська націологія: становлення і перспективи», «Імператив Володимира Мономаха», «Йосиф Сліпий як історик, філософ і педагог», «Україна і Росія: партнерство чи протистояння? Етнополітичний аналіз» та інші. Праці ученого надруковано не лише в Україні, а й у Польщі, Німеччині, Канаді, Італії, Франції та США. Як письменник видав низку художніх творів, зокрема збірки поезій «Омісячнена галява» та «Архангел з мечем», романи «Блазенська перезва», «Чорна вишиванка», повість «Підкова у спадок» тощо. Низка його поезій покладена на музику.

Плідну наукову, педагогічну і громадську діяльність О. І. Гриніва відзначено почесною грамотою НАН України, подякою Президента України, медаллю «20-річчя Львівської обласної ради народних депутатів першого демократичного скликання», орденом Слави II ступеня «Дніпровської Січі», почесною грамотою Товариства «Знання України», знаком НРУ «За заслуги перед українським народом» II ступеня, знаком К. Ушинського НАПН України.

Як вірянин Української Греко-Католицької Церкви підтримує ідею створення єдиної Української Християнської Церкви, що має рівноправні взаємини із Святішим Престолом і Вселенським Патріархатом.

Олег Іванович Гринів разом з дружиною Ольгою, яка майже 40 років віддала педагогічній праці, виховали синів Остапа і Ростислава та доньку Оксану, що захистили дисертації і здобули науковий ступінь, стали працівниками у галузях освіти й науки в Україні та за кордоном. А ще радіють п’ятьом онукам, з яких найстарший – лікар, троє навчаються в університетах, а найменша – в середній школі.

Гринів Олег Іванович дотримується життєвих імперативів: «Ніколи не втрачай надії!» й «Працюй постійно, сумлінно та якісно!».

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ