Ратушний і Брага допомогли «Дніпру» розгромити «Білий Барс» у грі хокейної УХЛ

Дев’ятий тур регулярної першості чемпіонату Української хокейної ліги сезону-2020/2021 ознаменувався першою поразкою донецького «Донбасу» – одноосібний лідер у гостях поступився столичному «Соколу». Водночас інший київський клуб «Крижані Вовки» та херсонський «Дніпро», в складі яких грають студенти кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, свої матчі завершили з протилежним результатом, але при цьому і одні, і другі поповнили свій турнірний доробок.

Дев’ятий тур регулярної першості Української хокейної ліги сезону-2020/2021 розпочався у середу, 18-го листопада, матчем у Кременчуці, де місцевий однойменний клуб приймав на своєму льоду новачка чемпіонату ХК «Краматорськ». Загалом, коли абстрагуватися від рахунку, гра була рівною, але господарі в кожному періоді закидали на одну шайбу більше, ніж гості, тож у підсумку виграли з рахунком 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Тим самим «Кременчук» після поразки від «Донбасу» на старті сезону виграв восьмий матч поспіль. Додамо, що у складі переможців шайби закинули Олександр Яковлєв, Олександр Коробов (дві) і Єгор Серанов; у «Краматорська» відзначився Гліб Кривошапкін.

У другому матчі середи в Києві відроджений після семирічної перерви «Сокіл» приймав донецький «Донбас».До середини першого періоду господарі вели 2:0. Спочатку Андрій Міхнов на «п’ятаку» підставив ключку і відкрив рахунок в матчі, а через три хвилини Фелікс Морозов подвоїв перевагу «Сокола».

Після другої пропущеної шайби керманич гостей Ігор Чібірєв поміняв голкіпера – на лід замість Богдана Дяченка вийшов Олексій Трифонов. У другому періоді донеччани перекидали суперника 14-7, але на висоті був воротар «Сокола» Дмитро Кубрицький. Натомість на 36-й хвилині матчу свою другу шайбу в матчі закинув капітан киян Фелікс Морозов і рахунок став 3:0.

На самому старті третього періоду Євген Монс зміг реалізувати більшість і відквитати одну шайбу, однак подальші спроби донеччан відігратися «Сокіл» вміло нейтралізував. Фінальна сирена зафіксувала перемогу киян – 3:1 (2:0, 1:0, 0:1). Таким чином «Сокіл» здобув першу перемогу в основний час на домашньому льоду і перервав восьмиматчеву переможну серію «Донбасу» з початку турніру.

Два інші поєдинки дев’ятого туру відбулися вчора, 19-го листопада. У першому з них в Білій Церкві місцевий «Білий Барс» приймав херсонський «Дніпро» з двома студентами третього курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК у складі – захисником Євгеном Ратушним та нападником Владиславом Брагою.

Гру команди розпочали досить обережно і фактично першу половину стартового періоду суперники провели без особливо небезпечних моментів біля воріт один одного. Першу шайбу вболівальники побачили лише на екваторі першої двадцятихвилинки, коли капітан «щук» Денис Макаров своїм фірмовим потужним кидком від синьої лінії прошив голкіпера «барсів» і відкрив рахунок в матчі.

Після пропущеної шайби «Білий Барс» помітно пожвавився і став активніше діяти в зоні херсонців. І здавалося, що перша ж більшість залишиться за білоцерківцями, але вони сильно захопилися атакою і знову пропустили – гол у меншості на свій рахунок записав Олександр Каракулько.

Другий період «щуки» знову почали із закинутої шайби – на цей раз голом відзначився Олександр Швецов. І тільки після третього пропущеного гола білоцерківці змогли відіграти одну шайбу – Назар Ружников прошив Олега Петрова, відкривши лік шайб для своєї команди.

Однак, закинута шайба не допомогла «барсам» зібратися і в другій половині другого періоду «Дніпро» ще чотири рази зміг прошити Кирила Кучера, який замінив Василя Полгородника. Голи собі в актив записали Сергій Дорофєєв, Євген Гасников, Антон Крисанов і Денис Макаров. У свою чергу «барси» змогли тільки ще раз розписатися у воротах Олега Петрова – відзначився юний Олександр Койда.

У заключному відрізку зустрічі херсонці трохи зменшили результативні обороти, але все ж довели рахунок до розгромного. До фінальної сирени підопічні Дмитра Підгурського ще раз відзначилися у воротах супротивника (автор шайби Антон Крисанов), встановивши остаточний рахунок на табло – 2:8 (0:2, 2:5, 0:1). «Білий Барс», в свою чергу, так і не зміг ще раз прошити Олега Петрова.

Завершував дев’ятий тур поєдинок у Маріуполі, де ще один новачок УХЛ – однойменний місцевий клуб приймав столичних «Крижаних Вовків», в складі яких у лінії нападу грає ще один третьокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Євген Абаджан.

Основний час поєдинку завершився внічию, тому переможця визначили в овертаймі. Героєм матчу в «Маріуполя», крім воротаря Максима Дуве, став захисник Володимир Цикало. Саме оборонець «стальних чайок» на 2-й хвилині овертайму добив шайбу у ворота і вирвав перемогу для своєї команди – 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, 1:0). Шайби закидали: Микита Олійник, Євген Кобяков, Володимир Цикало (дві) – за «Маріуполь»; Микита Шабанов, Микита Жигалов, Олександр Панков – за «Крижаних Вовків».