«Роль ссавців-ґрунториїв у ґрунтотворенні та рослинних сукцесіях у гірських екосистемах»

Пропонуємо ознайомитися з монографією «Роль ссавців-ґрунториїв у ґрунтотворенні та рослинних сукцесіях у гірських екосистемах (на прикладі Українських Карпат і Прикарпаття)».

Автори – кандидат біологічних наук, доцент кафедри анатомії та фізіології нашого Університету Тетяна Миколаївна Куцериб і доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Йосиф Володимирович Царик.

Куцериб Т.
Роль ссавців-ґрунториїв у ґрунтотворенні та рослинних сукцесіях у гірських екосистемах (на прикладі Українських Карпат і Прикарпаття) : монографія / Тетяна Куцериб, Йосиф Царик. – Львів: ЛДУФК, 2018. – 188 с.

ISBN 978-617-7336-38-8

Охарактеризовано особливості рийної діяльності ссавців у гірських екосистемах Старосамбірщини Львівської обл. в межах Верхньодністровських Бескид, описано основні типи середовищетвірної активності тварин і подано висновки щодо наслідків їхньої життєдіяльності в лісових і лучних біотопах середньогір’я Карпат. Описано основні системи нір Talpa europaea L. та проведено дослідження за слідами його землерийної активності, схематично зображено архітектуру нір. Зроблено висновки щодо динаміки чисельності викидів крота, структури його нір і показано наслідки його життєдіяльності. Указано, що перекопуючи ґрунт, ґрунториї створюють сприятливі умови для розвитку одних видів рослин і пригнічують розвиток інших, що рийна діяльність Talpa europaea L. та Sus scrofa L. суттєво впливає на ґрунтотворні процеси гірських екосистем, а також на рослинний покрив, дано коротку характеристику пориїв улітку і восени, проведено порівняння рийної діяльності Sus scrofa L. і Talpa europaea L., кількості їх викидів та пориїв, розмірів у різних біотопах, що з’явилися впродовж періоду досліджень.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ