Роман Гнатів – новий головний тренер львівських «Карпат»

Новим головним тренером львівських «Карпат» призначено випускника кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 47-річного Романа Гнатіва, який є вихованцем Львівського тоді ще спортінтернату, а нині фахового коледжу спорту. У 1998 році Роман Михайлович у складі «зелено-білих» став бронзовим призером чемпіонату України.

У четвер, 30-го липня, на стадіоні «Україна» відбулася зустріч батьків вихованців ДЮСШ «Карпати» із співвласником ФК «Карпати» Олегом Смалійчуком, який і повідомив, що новим керманичем головної команди клубу призначено Романа Гнатіва. При цьому він зазначив, що Роман Михайлович тренуватиме «зелено-білих» упродовж п’яти наступних сезонів – до літа 2025 року. Перед новим керманичем поставлено конкретне завдання – повернути команду упродовж двох найближчих сезонів до Прем’єр-ліги, з якої «зелено-білі» нещодавно були виключені через дві неявки на матчі чемпіонату України сезону-2019/2020 серед клубів елітного дивізіону.

Олег Смалійчук також повідомив, що в наступному сезоні-2020/2021 «Карпати» виступатимуть у чемпіонаті України в Другій лізі з новим статутом клубу та запевнив, що не буде жодних змін у клубній символіці. За його словами, в складі «зелено-білих» тепер гратимуть виключно клубні вихованці, а поява легіонерів можлива лише тоді, коли команда повернеться до Прем’єр-ліги.

Звісно, під час зустрічі Олегу Смалійчуку було задано й чимало запитань щодо подальшого функціонування ДЮСШ «Карпати», тренерський штаб якої сформовано на сто відсотків з випускників ЛДУФК. Не на усі з них батьки юних карпатівців отримали конкретну та вичерпну відповідь. Однак зрештою їх задовольнила обіцянка Олега Смалійчука, що фінансування школи буде як мінімум на тому ж рівні, який був дотепер, а з часом він зробить усе можливе для його збільшення, аби інфраструктура відповідала сучасним вимогам.

Додамо, що новий головний тренер «Карпат» Роман Гнатів народився 1-го листопада 1973 року в місті Червоноград Львівської області. Першим його тренером був Анатолій Куліш, а в Львівському спортінтернаті він удосконалював майстерність під керівництвом легендарного бомбардира «Карпат» Володимира Данилюка, який також вищу освіту здобув у стінах ЛДУФК. Свого часу виступав за юнацьку збірну колишнього СРСР.

Першим професійним клубом Романа Гнатіва стали саме львівські «Карпати», в основному складі яких він дебютував 18-го липня 1990 року в матчі першості колишнього Радянського Союзу проти вірменського клубу «Ширак» з Ленінакану. У складі «зелено-білих» у сезоні-1997/1998 він став бронзовим призером чемпіонату України. В 2006 році покинув Україну та поїхав до Швеції, де виступав за клуб «Бергс» з комуни Берг. Але того ж року завершив кар’єру гравця у віці 33 років.

По завершенні кар’єри футболіста повернувся до Львова, де працював дитячим тренером у СДЮШОР «Карпати», а потім тренував молодь у Львівському училищі фізичної культури. Двічі його команди виборювали «срібло» першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України.

У сезоні-2016/2017 працював головним тренером юніорської команди стрийської «Скали» U-19, а в наступному очолив першу команду цього клубу. З літа 2018 року – головний тренер «Карпат» U-19.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ