«Рух» у матчі проти «Шахтаря» сенсаційно взяв історичне очко в УПЛ (Відео)

У пропущеному поєдинку другого туру чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Прем’єр-ліги (УПЛ) новачок елітного дивізіону «Рух», головним тренером якого є випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Іван Федик, сенсаційно зіграв внічию з чинним володарем титулу «Шахтарем».

«Рух» – «Шахтар» – 1:1 (0:0)

23 вересня. Львів. Стадіон «Арена-Львів»

Судді: Максим Козиряцький (Запоріжжя), Сергій Приступа (Київ), Дмитро Запороженко (Запорізька область).

«РУХ»: Олександр Бандура, Ігор Дуць, Юрій Климчук (Ігор Бойчук, 66), Ерік Ґліха, Мар’ян Мисик (Богдан Бойчук, 73), Ярослав Мартинюк, Іван Брікнер (Володимир Заставний, 73), Юрій Копина, Вадим Парамонов, Андрій Кухарук (Ростислав Русин, 46), Микола Кухаревич (Данііл Кондраков, 59).

Головний тренер – Іван Федик.

«ШАХТАР»: Анатолій Трубін, Тайсон, Маркос Антоніо (Тарас Степаненко, 46), Жуніор Мораєс (Фернандо, 86), Тете (Манор Соломон, 46), Віктор Корнієнко, Алан Патрік (Віктор Коваленко, 79), Микола Матвієнко, Євген Коноплянка (Марлос, 28), Валерій Бондар, Додо.

Головний тренер – Луїш Каштру.

Голи: Тарас Степаненко, 47 (авт.) – Марлос, 68.

Попередження: Іван Брікнер, 42, Андрій Кухарук, 43, Ярослав Мартинюк, 53, Богдан Бойчук, 90+5, Ігор Дуць, 90+5 – Валерій Бондар, 35, Алан Патрік, 54, Тарас Степаненко, 71.

Вилучення: Валерій Бондар, 50 (друге попередження).

Керманич «Руху» Іван Федик у порівнянні з поєдинком проти «Колоса» зробив три зміни у складі, замість Стаменковіча, Ернеста та Заставного кинувши у бій Брікнера, Климчука та Кухарука відповідно. Водночас коуч «Шахтаря» Луїш Каштру, своєю чергою, вирішив залишити в основі Трубіна та Корнієнка, а також відправив у запас Степаненка, Соломона, Марлоса і Кривцова – натомість у Львові з перших хвилин вийшли Маркос Антоніо, Коноплянка, Тете та Бондар. Вочевидь, «гірники» сподівалися на легкий напівтренувальний поєдинок, в якому лідерів можна і поберегти.

Починалося все так, як і уявляли собі гості. Вже на 1-й хвилині Тайсон протягнув м’яч метрів на тридцять і викотив пас Тете під вихід віч-на-віч, але Бандура встиг вибити сферу з-під ніг вінгера – Тайсон же на добиванні вирішив виконати «рабону», але по воротах не влучив. До 10-ї хвилини «Шахтар» відверто домінував, не дозволяючи «Руху» зробити більше чотирьох передач поспіль, не кажучи вже про спроби перейти в контратаку. Втім, навіть у цей відрізок зустрічі було помітно – господарі дуже сміливо пресингують у центрі, а всі атаки донеччан явно звалювались на фланг Корнієнка. На 11-й хвилині це могло вилитись у гол: Віктор виконав точну подачу на правий край штрафного, а Тете з близької дистанції пробив у ближній кут – стійка врятувала «Рух»!

Хто ж знав, що це буде не тільки найкращий момент «Шахтаря» у першому таймі, а й передостанній. Ба більше: одразу після влучання в стійку «Рух» вилетів у контратаку з виходом випускника ЛДУФК Мисика віч-на-віч з Трубіним – Мар’ян пробив повз дальній кут! Ще за три хвилини Кухаревич, уникнувши офсайду, пробив з лінії штрафного над поперечкою. «Гірники» аж на 25-й хвилині огризнулися дальнім пострілом Коноплянки на верхні ряди трибун, після чого Євген попросив заміну – вінгер потягнув м’яз. На поле вийшов Марлос, однак краще «Шахтар» після цього не заграв.

Донеччани в наступні 15 хвилин взагалі нічого не створили, безцільно катаючи м’яч у центрі й постійно помиляючись при спробі виконати передачу на просування. «Рух» впевнено оборонявся середнім блоком і регулярно вилітав у контратаки з ударами – на 23-й хвилині з лівого кута штрафного пробивав Брікнер (в руки Трубіну), на 33-й він же вистрілив зі схожої позиції повз дальню стійку, а на 39-й ще один випускник нашого Університету Дуць головою замикав подачу з правого флангу (неточно). Перед усіма цими епізодами «чорно-жовті» швидко відбирали м’яч на чужій третині поля. Втім, на 40-й хвилині за свою сміливість вони ледь не поплатилися: Тайсон вирізав шикарну передачу з центру поля на хід Додо, а той разом з Мораєсом фактично вийшов два-в-один проти Бандури – в завершенні випаду фулбек покотив на Жуніора, але той зашпортався на прийомі й незграбно пробив повз ворота. «Рух» відповів на 45-й навісом на Кухарука з ударом головою вище воріт.

Зрештою, на перерву команди пішли за нульового рахунку й за катастрофічного футболу «Шахтаря». На другий тайм Луїш Каштру вирішив кинути в бій Соломона та Степаненка, а Тарас «віддячив» головному тренеру голом вже через 75 секунд після поновлення гри – у свої ворота. Все почалося з прориву Кухарука лівим флангом і прострілу в штрафний, який Степаненко зрізав у ближній кут – м’яч летів повільно, але Трубін його не спіймав! 1:0 – курйозний, але максимально заслужений гол «Руху».

«Гірники» продовжували ганьбитись, на 50-й хвилині залишившись у меншості внаслідок підкату Бондара – Валерій отримав другу жовту картку. На 50-х хвилинах сталася невеличка буря з кількома попередженнями в обидва боки, але нового вилучення арбітр Максим Козиряцький не допустив. «Рух» після цього моменту став обороняти рахунок, іноді вилітаючи в контратаки без завершення, однак і донеччани попереду діяли занадто хаотично. Жодної гостроти їхні атаки не несли. В такому руслі матч тривав до 68-ї хвилини, поки не спрацював клас гостей: Тайсон блискучою передачею з глибини вивів Марлоса віч-на-віч, а той перекинув Бандуру – 1:1.

Особливих змін у змісті гри після цього не сталося. «Шахтар» до 79-ї хвилини організував лише кілька безперспективних проривів у штрафний майданчик господарів та всього один удар по воротах – це Тайсон з дистанції слабенько пробив в руки Бандурі. «Рух» грамотно оборонявся, а на 80-й ще й вилетів у контратаку з потужним дальнім ударом Русина – над поперечиною...

Після цього «гірники» пішли в навалу, створивши низку напівмоментів. Найближчим до голу був Фернандо, який на 90-й хвилині замкнув подачу з кутового ударом головою над поперечиною. Львів’яни ж ледь не виграли поєдинок у компенсований час: на 90+1-й хвилині Кондраков завершив контратаку обіграшем Матвієнка у штрафному та ударом з гострого кута повз дальню стійку, а на 90+4-й він же метрів з 11-ти пробив над поперечкою з відскоку.

Зрештою, фінальний свисток зафіксував сенсаційну нічию на «Арені Львів». «Рух» набрав історичне, перше очко в чемпіонаті УПЛ, але залишився на передостанній позиції в турнірній таблиці. А «Шахтар», маючи п’ять залікових балів у активі, йде шостим.