Санкарі ЛДУФК завершили свої виступи на Кубку світу сезону-20/21

На природній санно-бобслейній Олімпійській трасі в швейцарському Санкт-Моріці минулими вихідними, 6-го і 7-го лютого, відбувся дев’ятий, заключний етап Кубка світу з санного спорту сезону-2020/2021. У складі збірної України змагалися 12 спортсменів, третина з яких є студентами і випускниками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Останній раз Кубок світу з санного спорту проводився на природній льодовій трасі в швейцарському спортивному курорті Санкт-Моріц дев’ять років тому, в січні 2012 року. У 2020 році тут пройшли змагання з санного спорту в рамках Зимових Юнацьких Олімпійських ігор. Тепер Міжнародна федерація санного спорту (FIL) вирішила саме в столиці V зимових Олімпійських ігор-1948 завершити Кубок світу сезону-2020/2021.

На звітному етапі престижного змагання взяли участь 133 спортсмена з 21 країни. На старт індивідуальних дисциплінах вийшли 44 жінки, 39 чоловіків і 25 двомісних екіпажів представників сильної статі.

На відміну від двох попередніх етапів Кубка світу в німецькому Обергофі та австрійському Інсбруці, у програмі змагань в швейцарському Санкт-Моріці була командна естафета, яка й мала завершити боротьбу за Великий кришталевий глобус. Однак через снігопад організатори її скасували. Тож на дев’ятому етапі було розіграно три комплекти нагород – на одномісних санях серед чоловіків і жінок та екіпажів-двійок представників сильної статі.

У змаганнях чоловічих екіпажів-двійок усі три українські дуети подолали кваліфікацію і здобули право стартувати у двох вирішальних заїздах. Найкраще це вдалося львівському екіпажу у складі Андрія Лисецького та магістранта другого курсу навчання факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Ігоря Стахіва, якийза сумою двох спусків замкнув ТОП-20. Слідом за ними фінішував інший «синьо-жовтий» дует у складі Ігоря Гоя з Кременця Тернополільської області та львів’янина Ростислава Левковича. Замкнув протокол фінальних змагань екіпажів-двійок дует юних львів’ян Вадим Микиєвич / Богдан Бабура, який посів 24-е місце.

А найшвидшими за сумою двох спусків були саночники з Латвії Мартінс Ботс / Робертс Плуме, які в боротьбі за перше місце випередили на 0,064 секунди своїх співвітчизників братів Андріса та Юріса Шіксів. Трійку призерів доповнив італійський екіпаж Людвіг Рідер / Патрік Растнер, який виграв попередній етап в Інсбруці. Натомість австрійський дует Томас Стеу / Лоренц Коллер, який достроково гарантував собі перемогу в загальному заліку Кубка світу, цього разу посів лише сьоме місце.

Триразовий олімпійський чемпіон Фелікс Лох, який у змаганнях на одномісних санях серед чоловіків також достроково завоював свій черговий Великий Кришталевий глобус, у Санкт-Моріці зійшов на третю сходинку п’єдесталу пошани, поступившись за сумою двох спусків австрійцю Ніко Глейршеру і своєму співвітчизнику Максу Лангенхану – переможцю і срібному призеру відповідно. Серед українців у цьому виді змагань найкраще виступив львів’янин Антон Дукач, який посів 20-е місце. Капітан «синьо-жовтих» санкарів, випускник ЛДУФК Андрій Мандзій з Кременця цього разу став 23-м. Ще один вихованець львівської школи санного спорту Олег-Роман Пилипів не пройшов кваліфікацію.

Найбільше несподіванок на етапі в Санкт-Моріці сталося у змаганнях жінок, в які втрутилася погода – обидва спуски відбулися за лапатого снігу, який, нагадаємо, змусив організаторів відмінити командну естафету. Найгучнішою сенсацією стало 18-е місце у першій спробі лідера Кубка світу німкені Наталі Гейзенбергер. Після другого заїзду вона піднялася на п’ять рядків, посівши у підсумку незвичне для себе 13-е місце. Втім, цього Наталі вистачило, аби здобути Великий Кришталевий глобус, випередивши свою співвітчизницю, чинну чемпіонку світу Юлію Таубіц. Остання у Санкт-Моріці показала другий результат.

А от дві інші медалістки звітного етапу у змаганнях представниць прекрасної статі стали справжньою сенсацією. Бронзову нагороду здобула господарка траси Наталі Мааг. Слід зазначити, що швейцарські санкарі, на відміну від своїх співвітчизників-бобслеїстів, на змаганнях світового рівня вкрай рідко піднімаються на медальний подіум. Ще більшою несподіванкою стала перемога Еліни Вітоли з Латвії. Цікаво, що в першому спуску прибалтійка показала лише п’ятий час, а в другому – третій. Але в сумі двох заїздів саме Еліна стала володаркою золотої нагороди.

Серед трьох українок не змогла пройти кваліфікацію студентка четвертого курсу Олена Смага. А дві інші – Юліанна Туницька з Кременця та випускниця ЛДУФК Олена Стецків – на старт фінальних заїздів, за рішенням тренерів збірної України, не вийшли.

На цьому сезон-2020/2021 для українських санкарів завершено. За словами головного тренера національної команди Тараса Гарцули, який диплом про вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, після двотижневої паузи «синьо-жовті» знову приступлять до тренувань. Адже наступний сезон-2021/2022 особливий – його головним змаганням будуть XXIV зимові Олімпійські ігри в Пекіні.