Шахісти ЛДУФК розпочали боротьбу на студентському чемпіонаті світу

Команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського розпочала березневий марафон на студентському чемпіонаті світу з шахів (First Fide World University Online Chess Championships – 2021). В першому виді програми турніру (бліц) взяло участь 960 студентів з понад 300 університетів 84 країн світу. Наш Університет за кількістю учасників виявився одним із найчисельніших – 19 учасників, проте вибороти медалі не вдалося.

Початок турніру виявився справжнім випробовуванням, як для учасників турніру, так і його організаторів. Вже з перших хвилин стало зрозуміло, що старт міжнародного спортивного форуму обернеться фіаско. Через серйозні проблеми на ігровій платформі TORNELO, після трьох турів організатори змушені були зупинити турнір, а результати першого ігрового дня були анульовані. Причиною цьому стала рекордна кількість гравців, які одночасно розпочинали свої партії і по кілька разів перезапускали годинник та партію. У зв’язку з чим, сервер не справився з кількатисячними запитами розпочати партію.

Після дострокового припинення турніру, організатори за кілька годин повністю змінили формат проведення змагання.

СЕРЕД ОСНОВНИХ ЗМІН, НАСТУПНІ:

• всіх учасників розділили за рейтингом на чотири групи (A, B, C, D) приблизно однакової сили;

• кількість партій зменшили вдвічі –10 турів, а попередньо було задекларовано 20;

• перші два місця з кожної групи, визначать переможця турніру у «Фіналі восьми» за коловою системою.

Фінальний етап визначення переможців чемпіонату світу в індивідуальному заліку серед чоловіків та жінок відбувся вчора, 18-го березня. Фінальний день турніру був явно вірменським, адже саме два представники цієї країни стали чемпіонами світу –Айк Мартіросян серед чоловіків, а Анна Саргсян серед жінок.

Найбільше шансів серед українців поборотись за чемпіонство на турнірі мав студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту, міжнародний гросмейстер Кирило Шевченко, який після семи турів групового етапу був одноосібним лідером своєї групи і незмінно грав на першій дошці. Проте прикрі поразки у восьмому та дев’ятому турах, одна з яких через технічні причини, позбавили його можливості поборотися за медалі світового форуму. У підсумкову протоколі, серед 272 учасників своєї групи Кирило посів – п’яте місце.

Нагадаємо, що I студентський чемпіонат світу з онлайн-шахів
під егідою ФІДЕ складається з наступних 4-х подій
:

• індивідуальний чемпіонат світу з бліцу (13–14 березня);

• індивідуальний чемпіонат світу з рапіду (20–21 березня);

• командний чемпіонат світу з бліцу (27 березня);

• командний чемпіонат світу з рапіду (28 березня).

Команду ЛДУФК імені Івана Боберського представляють: Любомир Волошинський, Тарас Панчишин, Тигран Григорян (випускники ф-ту ФКіС 2020 р.), Дмитро Нагорний (VІ курс ф-т ПтаЗО), Віра Сидоряк (V курс ф-т ПтаЗО), Віталій Дзюрак, Іван Рушинець, Іван Стефаник (ІV курс ф-т ФКіС), Юрій Красногор (ІV курс ф-т ПО), Зоряна Федисів (ІІІ курс ф-т ФКіС), Олег Кобасяр, Ростислав Боровець (ІІІ курс ф-т ФТЕ), Василь Медведик (ІІ курс ф-тФКіС), Володимир Медведик, Віталій Стасюк, Максим Маслієвич, Владислав Баклажков, Станіслав Лазар (І курс ф-тФКіС), а також лідер команди, переможець і дворазовий призер студентського чемпіонату Європи 2019, чемпіон та віче-чемпіон України 2020, член збірної команди України, міжнародний гросмейстер – Кирило Шевченко (ІІ курс ф-тФКіС).

Слід відзначити, що команда ЛДУФК імені Івана Боберського на спортивному форумі First Fide World University Online Chess Championships, як і на Kasparov Chess Foundation University Cup є єдиним представником від України.

Додамо, що виступ нашої команди на студентському чемпіонаті світу-2021 з шахів можна дивитись за посиланням – worlduniversity.fide.com