Шахісти ЛДУФК здобули п’ять нагород на університетському Євро-2019 (Фото)

У Будапешті, в Університеті фізичного виховання (University of Physical Education) упродовж п’яти днів відбувся шостий за ліком університетський чемпіонат Європи-2019 з інтелектуальних видів спорту (шахи і бридж). Вперше серед учасників континентального форуму була Україна. Честь представляти нашу державу випала шахістам Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Приємно, що дебютанти Євро у підсумку здобули найбільшу, максимально можливу кількість нагород – п’ять.

У складі нашої команди були найперспективніший молодий шахіст України, переможець XVII Всесвітньої літньої Гімназіади, першокурсник факультету фізичної культури і спорту, міжнародний гросмейстер Кірілл Шевченко та міжнародний майстер, чемпіон України 2017 року, минулорічний випускник Петро Голубка. Тренер – викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Антон Литвинець. Керівник делегації – завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Богдан Виноградський.

У перший день відбулося відкриття змагань з парадом учасників всіх країн та виконанням студентського гімну «Gaudeamus». Спортсмени прийняли присягу, обіцяючи гідно боротися, дотримуватися правил Fair Play.

У програмі чемпіонату з шахової гри було два види змагань: швидкі (рапід) та блискавичні (бліц) шахи. Переможців і призерів визначали у швидких шахах на першій і другій дошці та в командній першості, у блискавичних шахах – в індивідуальній першості.

У турнірі з блискавичної гри (контроль часу 3 хвилини + 2 секунди за кожний хід) обидва учасники, які представляли Україну, удостоїлися високих нагород. Чемпіоном змагань став найперспективніший молодий шахіст України, який навчатиметься на першому курсі факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, міжнародний гросмейстер Кірілл Шевченко. Срібний призер – міжнародний майстер, чемпіон України з шахів 2017 року, випускник нашого Університету 2018 року Петро Голубка. Головними конкурентами наших шахістів були представники Вірменії, Греції, Ізраїлю, Німеччини, Польщі, Португалії, Російської Федерації,Туреччини, Угорщини та Франції.

За підсумками турніру визначилися переможці на першій та другій ігрових дошках у швидких шахах (контроль часу 25 хвилин + 10 секунд за кожний хід). Обидва представники ЛДУФК здобули «срібло»: на першій дошці Кірілл Шевченко, на другій – Петро Голубка.

У командному турнірі зі швидких шахів команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського здобула третє місце. Загалом, за підсумками турніру українські спортсмени здобули найбільшу кількість перемог, але через поразку від команд Російської Федерації та Вірменії за додатковим показником (результат особистої зустрічі), поїхали додому лише бронзовими призерами престижного європейського форуму.

Головним суддею змагань був член Європейської університетської спортивної спілки, головний тренер чоловічої збірної України з шахів, міжнародний гросмейстер, випускник ЛДУФК – Олександр Сулипа.

В день відпочинку між змаганнями делегація ЛДУФК здійснила сходження на гору Янош.

Під час перебування в Будапешті делегація нашого вишу обговорила з керівництвом Європейської університетської спортивної спілки перспективи проведення університетського чемпіонату Європи з інтелектуальних видів спорту. Досягнуто рішення подати заявку на проведення європейського форуму 2021 року у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського.

Після завершення турніру переможці континентального студентського чемпіонату Європи поділилися своїми враженнями.

«Найбільше сподобалася атмосфера змагань. Якщо говорити про новий досвід – вдосконалив дебютний репертуар шахової гри. Відзначу високий рівень учасників. Найскладніше було грати з вірменами, оскільки мало інформації про їхні партії. Було складно проаналізувати, вивчити суперника, – наголосив Петро Голубка. – В планах на майбутнє – участь в турнірі з нормою міжнародного гросмейстера, який відбудеться у Швеції з 9-го по 18-е серпня. Можна здобути перемогу над будь-яким суперником, але потрібно багато працювати, щораз вдосконалюватися».

«На університетський чемпіонат Європи приїхали сильні суперники. З багатьма гросмейстерами зіграв вперше. Найпринциповішим суперником турніру був чемпіон Російської Федерації серед дорослих Олександр Предке, тому перемогти його стало найбільшою радістю, – відзначив Кірілл Шевченко. – Збірна Російської Федерації випереджала нас за стартовим списком на 130 пунктів рейтингу. Звісно, в рапід найскладніше було грати зі збірними Росії і Вірменії. У бліц кожен суперник був доволі небезпечний, тому що мали високий рейтинг. Згідно регламенту змагань, можна брати участь до 30-ти років. Зважаючи на те, що мені 16-ть, попереду ще 14 університетських чемпіонатів Європи і світу!».

«Студенти нашого Університету стали «зірками» турніру, здобувши максимальну кількість нагород різного ґатунку: одне «золото», три «срібла» і одну «бронзу». Після завершення турніру зі швидких шахів, в якому ми вибороли командну бронзову медаль, у розмові з гравцями було сказано: «Завдання-мінімум на змагання з блискавичної гри – потрапити в трійку найсильніших студентів Європи». Після останнього, дев’ятого туру переможець змагань Кірілл Шевченко пожартував: «То ми виконали завдання-мінімум?», – розповів тренер команди – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти Антон Литвинець.

Команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського отримала запрошення на університетський чемпіонату світу з інтелектуальних видів спорту, який відбуватиметься в місті Бидгощ (Польща) 2020 року. Отож, попереду нові горизонти. Дочекаймося!

Іванна Литвинець