Школьний і Палеха – призери чемпіонату України зі стрільби з блочного лука

У Черкасах, на лукодромі спорткомплексу ДЮСШ «Дніпро-80», завершився чемпіонат України-2020 зі стрільби з лука. Слідом за робінгудами, які спеціалізуються в олімпійському луці нагороди головного старту року національного рівня розіграли майстри стрільби з блочного лука. Серед тих, хто зійшов на медальний подіум, й квінтет представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

В особистих змаганнях серед жінок до квартету півфіналісток пробилися студентка третього курсу нашого вишу Ірина Шмульська, титулована випускниця ЛДУФК Катерина Палеха та дві киянки – Олександра Грабік і Вікторія Д’якова. На жаль, у боротьбі за право стати учасниками «золотої» дуелі Палеха поступилася Д’яковій з рахунком 133:146, а Шмульська програла Грабік – 133:141.

Зазнавши невдачі у півфіналі, Катерина та Ірина в очному протистоянні зійшлися в боротьбі за третє місце. У підсумку більш досвідчена Палеха (на фото нижче) настріляла на п’ять очок більше за суперницю і здобула перемогу з рахунком 132:127 та зійшла на «бронзову» сходинку п’єдесталу пошани. А чемпіонський титул у столичному дербі виборола Грабік, дуже впевнено «перестрілявши» Д’якову, про що найкраще свідчать фінальні цифри на табло – 145:137.

На відміну від представниць прекрасної статі, в індивідуальній першості серед чоловіків до півфіналу з «інфізівців» пробився лише ветеран стрільби з лука, 59-літній Костянтин Школьний, який у нині вже далекому 1988 році на Олімпійських іграх у південнокорейському Сеулі зупинився за крок до «бронзи». Щоправда, тоді він змагався у олімпійському луці, а тепер виступає у блочному.

Свій шлях у турі прямого вибування, Школьний розпочав, почергово «перестрілявши» киян Бориса Вандиловского (139:132) і Миколу Макаркіна (136:131) та свого одноклубника з львівського «Динамо» Сергія Карпенка (140:133), а в півфіналі стріляв більш влучно, ніж харків’янин Олександр Соколов – 140:136. Суперником Костянтина у «золотій» дуелі став Антон Лілевський з Вінниці, який в іншому півфіналі дуже переконливо, з рахунком 141:130, переміг львів’янина Олександра Заставського.

В обох фіналах – і в «бронзовому», і в «золотому» – справжньої боротьби не вийшло. Спочатку Соколов у зустрічі за третє місце з перевагою в 14 очок (143:129) взяв гору над Заставським, а згодом Лілевський у «золотій» дуелі не відчув особливого опору зі сторони Школьного – 142:132. Цікаво, що коли Костянтин у 1988 році став четвертим на олімпійському турнірі в Сеулі, Антон ще навіть не було на світі – новоспечений чемпіон України народився лише за рік...

У командній першості серед жінок збірна Львівської області у складі Катерини Палехи, Ірини Шмульської та Ірини Русин (на фото вище) в півфіналі з різницею в 11 очок поступилися другій команді Києва. Але без нагород галичанки не залишилися. У стрільбах за третє місце галичанки у драматичній боротьбі з мінімальним рахунком 194:193 вирвали бронзові медалі у збірної Харківщини. Натомість у фіналі не було навіть натяку на драматургію: у столичному дербі перша команда Києва розгромила другу з перевагою аж у 26 пунктів – 226:200.

На відміну від жіночого, «золота» дуель національного чемпіонату серед чоловічих команд, у якій зійшлися збірні Києва та Львівської області, зберігала інтригу до останнього пострілу. Більше того, коли суперники зробили усі постріли, передбачені правилами командних змагань, рахунок був нічийним – 219:219. Тож для визначення володаря титулу довелося проводити перестрілку. На жаль, міцнішими нерви виявилися у столичних лучників – 27:24. Додамо, що срібні нагороди здобуло тріо представників нашого Університету – магістрант Сергій Атаманенко та випускники Сергій Кушнірук і вище згаданий Костянтин Школьний (на фото нижче – зліва).

Останній шанс здобути бодай одну золоту нагороду цьогорічного чемпіонату України львів’яни змарнували у міксті. Сергій Атаманенко та Ірина Шмульська, показавши другий результат у кваліфікації, дісталися до фіналу в турі прямого вибування. У чвертьфіналі «інфізівський» дует настріляв на сім очок більше (145:138), ніж Олексій Гризоглазов і Ольга Хомутовська із Житомира. Значно легше далася перемога нашим робінгудам у півфіналі, де вони розгромили другий київський дует Сергій Шелудько / Надія Яременко з перевагою у 13 пунктів – 146:133.

Невдача на цій стадії турніру спіткала й першу столичну команду Тарас Волненко / Олександра Грабік, яка двома очками (144:146) поступилася харківському дуету Вадим Головко / Віра Охотська. На жаль, останніх не змогли зупинити й магістрант і третьокурсниця ЛДУФК – Сергій Атаманенко та Ірина Шмульська (на фото нижче) відповідно. У «золотій» дуелі вони поступилися лучникам зі столиці Слобожанщини з різницею у вісім пунктів – 140:148. Додамо, що майже аналогічний результат (147:140) було зафіксовано і в «бронзовому» протистоянні двох столичних дуетів: Тарас Волненко і Олександра Грабік «перестріляли» Сергія Шелудька та Надію Яременко.