Смолоскипна естафета «Вогонь пам’яті героїв – 2019» (Фото)

В неділю, 26-го травня, з нагоди відзначення Дня Героїв на Львівщині вшанували пам'ять борців, які пожертвували життям у боротьбі за державність, свободу, незалежність України. На честь відзначення Дня Героїв студенти і професорсько-викладацький колектив Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського взяли участь в традиційній, уже 21-й за ліком, смолоскипній легкоатлетичній естафеті «Вогонь пам’яті Героїв», а також в інших урочистостях: покладанні квітів до пам’ятника головному командирові УПА, легендарному генерал-хорунжому Романові Шухевичу у Білогорщі, вшануванні Героїв на Личаківському кладовищі.

Святкування розпочалося в Білогорщі з покладання квітів до пам’ятника Романові Шухевичу і виконання державного гімну України.

Володимир Левків, відповідальний за спортивну роботу ЛДУФК, доцент кафедри спортивних та рекреаційних ігор запросив до слова Ярослава Тимчака, Андрія Москаленка та Вадима Климовича.

«У 1943 році Свято Героїв було встановлено в Організації Українських Націоналістів. У 1999 році Львівська обласна рада прийняла рішення відзначати його на обласному рівні. Саме тоді наш виш запровадив смолоскипну естафету для відзначення Героїв, які в різні часи боролися за волю і незалежність України. – промовив до студентів Ярослав Тимчак, завідувач кафедри олімпійської освіти, відповідальний за виховну роботу ЛДУФК. – Все залежить від кожного з вас, інакше одного разу прокинетесь в країні, яку не знаєте. Як казав Іван Франко: «Мусимо навчитися чути себе українцями...».

«Українці мають унікальну особливість, якою відрізняються з-поміж інших. Ми маємо те, що можна назвати одним словом – героїзм. Україна протистоїть найсильнішому ворогові світу, який володіє сучасною зброєю і робить все, щоб знищити нашу державу. Але українці – незламні в боротьбі. Нині згадуємо всіх Героїв України, які віддали за неї життя», – сказав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

«Українські Герої минулого і сучасності продовжують боротися за те, щоб ми жили у сильній і вільній державі. Один із таких героїв – Роман Шухевич. Боротьба триває, але вірю, що Україна буде щасливою і сильною», – наголосив Вадим Климович, керівник Львівського обласного центру здоров’я «Спорт для всіх».

Опісля студенти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського розпочали смолоскипну естафету «Вогонь пам’яті героїв» до поля почесних поховань Личаківського кладовища, де поховані учасники АТО. Проведенням естафети у День Героїв маніфестуємо єдність із княжими дружинниками, козацтвом, гайдамаками, січовими стрільцями, героями Крут і Базару, загиблими воїнами Української Галицької Армії та Української Повстанської Армії, Героями Небесної Сотні, й Героями України, які нині ціною свого життя відстоюють східні кордони нашої держави.

Серед тих, хто прийшов вшанувати загиблих на поле почесних поховань Личаківського кладовища були також рідні та учасники АТО.

В урочистостях взяли участь: голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський та інші високопосадовці міста й області.

Героям принесли квіти та запалили лампадки, відбувся чин панахиди, а також з уст присутніх пролунав державний гімн України.

На завершення курсанти роти почесної варти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного пройшли урочистим маршем.

... Серед Героїв Небесної Сотні випускник нашого Університету Анатолій Жаловага. День Героїв – символ вдячності за кожен день, який ми проживаємо зі своїми родинами. Борці за свободу і державність України, які протистояли ворогам-загарбникам заплатили найвищу ціну – своїм життям. Вони мотивують нас бути гідними і справжніми дітьми рідної Батьківщини за покликом свого серця...

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ