Софія Прийма – віце-чемпіонка України з триатлону

Упродовж двох днів у містечку Сухолуччя, що під Києвом, розігрувалися медалі чемпіонату України 2020 року з триатлону серед чоловіків і жінок. У турнірі представниць прекрасної статі, срібною призеркою стала студентка факультету педагогічної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Софія Прийма (ліворуч на фото внизу).

Змагання серед жінок у триатлоні проходили в перший день національного чемпіонату на спринтерській дистанції, що становить половину від олімпійської. Учасниці спершу плили 750 метрів, потім 20 км їхали на велосипеді і врешті бігли 5 км.

Участь у жіночому старті взяла житомирянка Юлія Єлістратова – лідерка українського триатлону, учасниця трьох літніх Олімпійських ігор (Пекін-2008, Лондон-2012, Ріо-де-Жанейро-2016), яка упродовж останніх десяти років постійно входить до еліти триатлеток планети. І такій потужній суперниці змогла скласти жорстку конкуренцію 22-річна львів’янка Софія Прийма.

Студентка ЛДУФК тривалий час лідирувала, вигравши у досвідченої суперниці на плавальному та велосипедному етапах, але у заключній дисципліні (бігу) Єлістратова таки змогла на фініші випередити Прийму на 17 секунд і стала чемпіонкою України. Софія ж фінішувала другою і тим самим здобула срібну медаль. Трійку призерок доповнила Маргарита Крилова з Донеччини.

По завершенні церемонії нагородження Софія так прокоментувала свій виступ: «Зовсім не сподівалась так виступити, бо карантинні умови внесли свої корективи в тренувальний процес. Але все склалося, як на мене, дуже добре. Дякую навчально-спортивній база літніх видів спорту МОУ – СКА Львів за можливість продовжувати тренуватись з дотриманням усіх карантинних обмежень. Гонка була по-своєму особливою, по-своєму важкою. Після такої довгої перерви ніхто – ну, принаймні, я так точно – не знав своїх істинних можливостей. Я не знала, як почувають себе решта дівчат. Кожен тренувався сам по собі у своїх містах. Але я дуже рада своїй фізичній формі – буду ще старатися, є куди рости і є над чим працювати. По ходу гонки виплила я в лідируючій групі, відстаючи 20 секунд від лідера. На велоcипеді мені вдалося вийти в лідери і більше половини дистанції працювати індивідуально, збільшуючи відстань від суперниць. А на бігу я доклала всіх можливих зусиль, аби скласти хорошу конкуренцію Юлії Єлістратової. Для мене честь виступати зі спортсменами такого рівня і це мотивація для подальшої роботи. Якщо казати загалом, то я дуже задоволена ходом цієї гонки. Триатлон – це такий вид спорту, де дуже важко передбачити все наперед. Буває так, що все йде за твоїм планом – а буває ні, проблеми зі здоров’ям, погодні умови... Я маю таку особливість, що не дуже добре виступаю в спеку. Мені краще виступати якраз в таких умовах, які були цього разу. Також мені краще дається велосипед. Тому не знаю, побачимо, що буде через два тижні у Вишгороді – але я готуюся відповідально».

Відзначила виступ Софії Прийми й титулована Юлія Єлістратова, яка в черговий раз довела, що на внутрішній арені наразі їй рівних немає: «Я контролювала гонку, але маю визнати, що не все пішло за планом – в певних моментах, самопочуття було не найкращим через харчове отруєння за кілька днів до старту. Слабувато себе почувала, плюс ці змагання відбувалися на фоні тренувального навантаження – ми не скидали обертів та інтенсивності. Тим не менше, я дуже рада, що в нас є такі достойні спортсменки, як Софійка Прийма! Це додає мені мотивації розвиватися далі, ще більше працювати при різних, як то кажуть, розкладах на трасі. Тому гонка для мене вийшла як мінімум цікавою – це точно. Приємно виступати вдома! Це цікаво для різноманіття, тут зовсім інша атмосфера та зовсім інший склад учасників, інший план на гонку. Коли я виступаю на таких стартах – намагаюся витиснути для себе максимум, відпрацювати ті чи інші моменти. Тож, домашні змагання є корисними, особливо в світлі того, що зараз немає міжнародних стартів».