Стрибун у висоту Андрій Проценко – бронзовий призер турніру Banskobystricka Latka

Дворазовий призер чемпіонатів Європи в приміщенні Андрій Проценко повторив свій найкращий результат нинішнього сезону, подолавши висоту 228см і посівши третє місце на традиційному міжнародному турнірі стрибунів у висоту Banskobystricka Latka, очки якого саме в чоловічих змаганнях зараховуються до «Золотої» серії World Indoor Tour.

32-річний випускник нашого Університету виконав блискучу серію стрибків. Усі висоти – від 210 см до 228 см включно – Проценко долав з першої спроби, а друга і третя спроба на 231 см були надзвичайно близькими до успіху.

Переможцем турніру в словацькій Банській Бистриці став екс-чемпіон світу та чинний чемпіон Європи в приміщенні Джанмарко Тамбері. Італієць, так само як і срібний призер змагань Луїс Заяс із Куби, подолав планку на позначці 231см.

По завершенні змагань український легкоатлет Андрій Проценко
відповів на питання журналістів.

– Андрію, чому вирішив починати з 210 см? Ніби занизько для атлета твого рівня. Щось турбує?
– Ні. Зі мною все гаразд. Кілька днів тому в Італії я взагалі починав з 202 см. Ще немає настрибаності та потрібної впевненості. Коли починаєш з легкої і вдалої спроби, якось комфортніше стає продовжувати змагання.

– Цього разу ти був надзвичайно близьким до подолання висоти 231 см. В третій спробі взагалі було незрозуміло, як ти зачепив планочку...
– Трохи перехитрив з розбігом. На першу спробу я відніс розбіг на потрібну для цієї висоти мітку, але мені здалося, що відштовхнувся задалеко, тому я знову скоротив розбіг на пів ступні. Саме їх мені і не вистачило у третій спробі. Я не врахував того, що на цій висоті я лише почав розстрибуватися на повну. Доки планку не підняли на 228 см, учасників у секторі було стільки, що я встигав «охолонути», доводилося «заводити» себе по-новому. Далі справи вже рухалися швидше. Шкода, що не вдалося реалізувати те, на що я готовий. Умови в Банській Бистриці були ідеальними. Тут добрий сектор, в усякому разі мені він подобається. Та й організатори зробили все можливе, аби ми показували високі результати. Змагання відбувалися без глядачів, але всі трибуни в залі закрили величезним екраном з відео вболівальників. Не повірите, але не склалося ані найменшого враження, що трибуни були зовсім порожні.

– Твоя мета цієї зими – чемпіонат Європи в приміщенні. Є ще в твоєму змагальному календарі заплановані турніри, аби до головного старту сезону набути більше впевненості?
– Зараз я повертаюся в Україну, де наступним стартом буде чемпіонат України в приміщенні у Сумах. Потім, можливо, поїду ще на міжнародний турнір у Торуні (Польща) в середині лютого. Змагання відбуватимуться на тій самій арені, що і березневий чемпіонат континенту. Цікаво було б випробувати себе.


За матеріалами сайту uaf.org.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ