Стрибун у висоту Андрій Проценко показав найкращий результат сезону в світі

Черговий турнір «Золотої Серії» World Indoor Athletics Tour «Кубок Коперника» став головною міжнародною репетицією для польської «Торунь Арени», яка з 5-го по 7-е березня прийматиме чемпіонат Європи-2021 з легкої атлетики в приміщенні. Однією з головних дійових осіб змагання став випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Проценко.

Головна увага українських вболівальників на звітному турнірі була прикута до сектору зі стрибків у висоту серед чоловіків, де змагалися два наших висотники, котрі вже здобули право виступати на головному старті зимового сезону – досвідчений Андрій Проценко та молодий Дмитро Нікітін.

Почнемо з того, що у доволі сильній компанії суперників 21-річний Нікітін, як то кажуть, не загубився. Срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів з результатом 220 см закінчив свій виступ на четвертій позиції. І хоча ця висота на 8 см нижча від його особистого рекорду, встановленого на нещодавньому Кубку України в Києві, можна сказати, що своє перше хрещення серед світової еліти Дмитро пройшов доволі гідно.

Однак, все шоу в цьому секторі почалося лише з висоти 228 см, а головними дійовими особами в ньому стали два срібних призери літніх чемпіонатів Європи 2014 та 2018 років – українець Андрій Проценко та білорус Максим Нєдосєков відповідно разом із чинним чемпіоном Європи в приміщенні італійцем Джанмарко Тамбері.

Першим схибив випускник ЛДУФК, припустившись помилки на позначці 228 см, коли Нєдосєков і Тамбері подолали її з першої спроби. Втім, два невикористаних шанси Проценко переніс на 231 см і... взяв! Одразу! Тамбері ж подолав планку з другого заходу, а Нєдосєков після першого невдалого стрибка вирішив, що далі штурмуватиме 234 см. 23-річний білорус вочевидь йшов ва-банк, але не прораховувався. Перший же стрибок Максима на висоті його особистого рекорду для приміщень був вдалим, тоді як і Андрій, і Джанмарко планку на позначці 234 см подолали з третьої спроби.

Оскільки 236 см не підкорилося жодному атлетові, всі три атлети стали лідерами світового сезону з результатом 234 см, розподіливши торунський п’єдестал наступним чином:

1 місцеМаксим Нєдосєков (чемпіон Євро-2017 серед юніорів, чемпіон Євро-2019 серед молоді, срібний призер Євро-2018, четверте місце чемпіонату світу-2019);

2 місцеАндрій Проценко (срібний призер чемпіонату світу-2014 в приміщенні, срібний призер Євро-2014, срібний призер Євро-2019 в приміщенні, четверте місце на Олімпіаді-2016):

3 місцеДжанмарко Тамбері (чемпіон світу-2016 в приміщенні, чемпіон Євро-2016, чемпіон Євро-2019 в приміщенні).

По завершенні змагань Андрій Проценко прокоментував свій виступ:

– Насправді, результатом я задоволений. Як на мене, цього разу все склалося, як годиться. Ми не ставили перед собою якихось неймовірних цілей на цей турнір. Я їхав у Торунь боротися, а боротьба у нас вийшла фантастичною.

– За два тижні на цій же арені відбуватиметься чемпіонат Європи в приміщенні. Які враження від сектору, від покриття?
– Зважаючи на те, що 234 см я подолав легко і впевнено, вочевидь, сектор мені підходить. Він лежить на бетоні. Такі треки більш швидкі, й мені це подобається, адже до дошок ще потрібно призвичаюватися, аби потрапити у свій стрибок. Та й саме покриття тут досить якісне – нове, пружне і в міру м’яке.

– Коли ти схибив один раз на висоті 215 см – це було пристосування до сектора?
– Насправді, ми мали величезні перерви між спробами. Складно було «завестись» і через це стрибки виходили трохи важкуватими. Не знаю, як розводитимуть види на чемпіонаті Європи, але тут у нас перетиналися висота, спринт, бар’єри, жердина, а на початку ще й жіночий потрійний. Добряче збадьоритися вдалося ближче до кінця змагань, коли на арені залишилися лише ми і стрибуни з жердиною.

– На висоті 228 см ти першим у секторі почав тактичну боротьбу. Це був вимушений крок?
– Я люблю тактичні ігри. Вони підливають масла у вогонь. З’являється якийсь особливий азарт. Такими ризиковими кроками я добряче себе збадьорив після тих довгих перерв у першій половині наших змагань. Шкода, що не все вдалося на 100 відсотків.

– Тобто?
– Мені дуже хотілося перемогти, до того ж я був до цього так близько! Коли подолав 234 см, думав, що і наступну висоту візьму. Насправді, я сам для себе вирішив, що на 236 см виконаю лише одну спробу.

– Дивне рішення, особливо коли стрибки вдаються на «ура».
– Насамперед, я вже відчував втому, оскільки починав змагання з висоти 210 см. По-друге, я ще й страхувався.

– До речі, після першої спроби на 236 см ти сидів у секторі з викладеною на стілець ногою. Все ще турбує травма?
– Так як і на чемпіонаті України... Ахілл турбує, як і раніше, хоча і дозволяє стрибати, а іноді ще й дуже непогано (сміється). Головне – добре розігрітися й не сильно його перенавантажувати. Тому в мене кожна спроба на рахунку.

– Тим не менш, цього разу в Торуні ти показав свій найкращий результат від 2014 року. Які це відчуття?
– А й правда, я вже сім років «не залазив» на таку висоту. Що тут скажеш, приємно, що ще є порох у порохівницях (сміється).

– Твого пороху вистачило не лише на найкращий результат сезону в світі, а й на олімпійський норматив. Тепер можна видихнути з полегшенням?
– Олімпійський норматив завжди тримаєш у голові, але вряди-годи не він є найголовнішим подразником. Особисто для мене на цьому турнірі норматив відійшов на другий план. Просто думка про те, що його потрібно виконати, навряд чи мене завела б так, як боротьба із суперниками.

– Відправляючись у Торунь, ти міг подумати, що боротьба розгорнеться саме на таких висотах?
– Насправді, приблизно так і розраховував. Думав, що 231 см вистачить для потрапляння у трійку призерів, а переможець візьме 234 см. Але щоб одразу троє?! Та ще й з найкращим результатом сезону в світі! Це взагалі цікавий факт. В усякому разі зі мною таке трапляється вперше.

– Ви троє заплели чималу інтригу перед чемпіонатом Європи в приміщенні. Що далі? Ще плануєш десь змагатися до головного старту зимового сезону?
– Ні. Повертаємося в Херсон і продовжуватимемо підготовку вдома.


За матеріалами сайту ФЛАУ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ