Студент ЛДУФК Олесь Чудовський – переможець і дворазовий срібний призер чемпіонату Європи за версією ISKA

Вперше у своїй історії Україна (м. Київ) прийняла чемпіонат світу з кікбоксингу за версією ISKA, де наші спортсмени вибороли 47 золотих, 32 срібні та 22 бронзові медалі й посіли перше загальнокомандне місце. Паралельно у столиці України проходив й Відкритий чемпіонат Європи, де студент третього курсу Львівського державного університету фізичної культури (факультет фізичної реабілітації) Олесь Чудовський з клубу «Золотий Лев» (особистий тренер – Юрій Кардашевський) завоював три медалі: золоту – в розділі К1 Лайт, срібні – у розділах лайт і семі-контакт.

«Для мене це були перші змагання з кікбоксигу такого високого міжнародного рівня, – розповідає новоспечений  чемпіон  континенту  Олесь  Чудовський. – Народився я 10 вересня 1998 року у Львові. З 10 років займаюся кікбоксингом у клубі «Золотий Лев». Двічі ставав чемпіоном України. Цьогоріч ретельно готувався до участі в чемпіонаті світу з кікбоксингу, який приймав Мінськ. На жаль, з певних причин поїздка до столиці Білорусі зірвалася. На щастя, чемпіонат Європи проходив у Києві й їхати за межі країни не довелося. Організатори красиво провели зважування учасників й відкриття чемпіонату Європи. А от із нагородженням вийшов повний хаос. Практично його і не було, бо тривалий час нагороджували переможців і призерів чемпіонату світу після чого оголосили перерву. Вона настільки затягнулася, що призерам Євро-2018 довелося самотужки кулуарно забирати свої здобуті нагороди й самим на грамотах ставити печатку й підпис. Уявіть собі, якими здивованими були гості з європейських країн і з якими враженнями про Україну поїхали вони...»

«Щодо самих боїв, то у розділі К1 LIGHT (Лайт), де я став чемпіоном Європи у ваговій категорії до 75 кг, провів два поєдинки. У півфіналі впевнено розібрався із представником Тунісу, а у фіналі – довелося добряче попрацювати із впертим і непоступливим кікбоксером з Німеччини. Лише у третьому додатковому раунді двоє арбітрів віддали перевагу мені (один – суперникові), що дозволило мені вибороти «золото».

«У розділі лайт-контакт на шляху до фіналу двічі довелося перемогти представника Кіпру, а у фіналі – протистояти своєу колезі по збірній України Володимиру Сотіну з Мелітополя. Вирішальний бій вийшов красивим і видовищним. За рішенням суддів я у ньому переміг (2:1). Та після апеляції арбітри призначили додатковий раунд, у якому я також домінував і повинен був перемогти. Але іншої думки були арбітри, які віддали перемогу Сотіну».

«Натомість у півфінальному бою розділу семі-контакт я взяв реванш у Сотіна й пробився у фінал, де, на жаль, поступився кікбоксерові з Івано-Франківська Василю Вороху. Відтак, завоював другу срібну медаль чемпіонату Європи».

«На завершення хотів би подякувати тренерові з Дрогобича Олегу Войтовичу за правильні настанови й за те, що дуже вміло секундував мої поєдинки. Також вітаю його сина Олексія із здобутими чотирьма нагородами», – підсумував новоспечений  чемпіон  Європи  Олесь  Чудовський.