Студенти ЛДУФК долучилися до ходи “Вишиванка – твій генетичний код”

18 травня українці відзначили Всесвітній день вишиванки, яка є гордістю нашого народу та символом етнічної приналежності кожного з нас до рідної землі та своєї історії. Свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.

З цієї нагоди у Львові відбулася вишиванкова хода під назвою “Вишиванка – твій генетичний код”. Захід зібрав кілька сотень молоді, львів’ян та гостей міста, одягнених у вишиванки та українські народні вбрання. Серед учасників урочистої ходи були й студенти та викладачі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Таким чином представники нашого вишу долучилися до популяризації національного одягу та віддали шану Героям.

Перед початком ходи виступив ансамбль капели хлопців-бандуристів «Гамалія», а учасники заходу спільно виконали гімн України.

«День вишиванки для мене дуже важливе свято, на мою думку, його обов’язково потрібно проводити, адже в теперішні часи неабияк важливо берегти та шанувати народну символіку. Свою вишиванку придбав вже давно і вдягаю її на різні свята», - розповів студент ЛДУФК факультету спорту Олег Білик.

Усі охочі пройшли центральними вулицями Львова, співаючи українські пісні. Завершилася хода на Личаківському кладовищі, де біля могил бійців АТО прикріпили вишивані стрічки, а також спільно з духовенством помолилися за загиблими бійцями.

Довідка: Ідея відзначати День вишиванки зародилася в 2006 році у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перші святкування відбувалися у вузьких колах українських навчальних закладів, та з роками виросли до неймовірних масштабів: тепер українці зі всіх континентів організовують заходи та приєднуються до акції «Одягни вишиванку».