Студенти ЛДУФК зустрілися із поетом Олегом Короташем (Фото)

Студенти першого курсу факультету педагогічної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського провели зустріч із Олегом Короташем – людиною, яку можна визначити і як поета, і як філософа, і як громадського діяча, і як воїна.

Олег Короташ належить до найкращих українських поетів сучасності. Його поетичні збірки «Світ блукаючих висновків», «Елегії острова Патмос», «Поет без імперії», «Бордель для військових» вже увійшли до скарбниці української літератури і відрізняються глибоким філософським змістом. Олег Короташ – співавтор більше п’ятнадцяти різножанрових антологій: «Дев’ятдесятники», «Цех поетів», «Z wyobraźnię», «Листи з України» та ін. Його вірші перекладені кількома іноземними мовами. У 2016 році він опублікував найперший за століття мовчання в українській літературі маніфест «Прощання з постколоніальною літературою».

У громадській діяльності Олега Короташа, немов у дзеркалі відбилися всі знакові події історії України останніх двадцяти років, включно до війни на Сході. Якщо коротко (сам Олег Короташ волів би краще позиціонувати себе, як поета), то він був одним із засновників в 2014 році українського добровольчого руху.

Зустріч з цією непересічною особистістю організували та забезпечили, викладачі нашого Університету – професор кафедри хореографії та мистецтвознавства Дмитро Білий, завідуючий кафедри олімпійської освіти Ярослав Тимчак, доценти Андрій Сова та Олена Падовська, старший викладач кафедри олімпійської освіти Ростислав Поліщук, представники культурно-мистецького відділу університету Ліля Гула, Наталя Редько та Зоряна Грегорійчук.

Надзвичайна цікава розмова захопила всіх присутніх. Поет розповідав про своє бачення ролі митця у Світі, декламував свої вірші, відповідав на запитання. До речі, за найцікавіше запитання, студентка Соломія Король отримала нагороду – нову збірку поета.

Півтори години пролетіли непомітно. Сподіваємося на нові зустрічі із Олегом Короташем...