Студентка ЛДУФК Анастасія Баранович – найкраща у «Галичанці» (Фото)

Днями чемпіонки України, гандболістки львівської «Галичанки», за яку здебільшого виступають випускниці чи студентки Львівського державного університету фізичної культури, вибороли друге місце у традиційному міжнародному турнірі «Меморіал Анджея Ковальчика», а гравця команди, студентку ЛДУФК Анастасію Баранович організатори визнали найкращою у складі «Галичанки».

Суперницями львів’янок були дві польські команди: господарі турніру – «Корона» (м. Кельце) та МКС «Пьотроковія». Спершу підопічні Тетяни Штефан та Анжели Савченко зіграли з командою «Пьотроковія». Перший тайм українки залишили за собою – 18:15, але перевагу не втримали й основний час матчу закінчився нічиєю – 30:30. Згідно з регламентом турніру для визначення переможця призначалася серія пенальті (по п’ять кидків для кожної команди). Удача була на боці польських гандболісток: вони влучно виконали всі п’ять штрафних кидків, у львів’янок – три реалізованих пенальті. Отож, перемогу святкувала польська «Пьотроковія».

Анжела Савченко, ассистент головного тренера «Галичанки»: «Пьотроковія» – добротна команда: у них висока лінійна, досвідчена розігруюча, але впоратися з ними нам цілком під силу. Повели в рахунку на початку матчу (8:5), зберегли перевагу в три м’ячі й за підсумками першого тайму – 18:15. Могли випередити суперниць ще більше, але, на жаль, в першому таймі не реалізували два семиметрових. Попри це, була впевненість, що переможемо. Але в другому таймі ми пропускали голи з контратак. Крім того, зробили свою справу чотири поспіль вилучення наших дівчат. Тому суперниці наздогнали і навіть випередили нас на один м’яч – 29:28. Наша Наталія Стрюкова зрівняла рахунок – 29:29, після чого полячки знову вийшли вперед – 30:29. На щастя, Марина Коновалова відновила паритет – 30:30. Щодо пенальті, то у нас забили Наталія Воловник, Анастасія Баранович, а Наталка Стрюкова влучила в штангу, далі ми знову закинули. Полячки ж не хибили. Ось так ми програли. Найрезультативнішою в цьому матчі стала Наталія Воловник – з восьми кидків по воротах шість разів забила. В активі Анастасії Баранович і Марини Коновалової – по п’ять голів, Ілони Гайкової – чотири. Загалом, непогано».

У наступній грі «Пьотроковія» здолала «Корону» з Кельц (31:21) й здобула золоті медалі меморіалу Анджея Ковальчика. «Галичанка» та «Корона» розіграли «срібло». Чемпіонки України без проблем впоралися із суперницями: лідирували в першому таймі – 16:13 та загалом у матчі – 36:32. Найвлучнішою в команді стала Марина Коновалова – реалізувала сім із семи, так само сім голів закинула Ілона Гайкова, по п’ять – Софія Давидянц і Тетяня Поляк, чотири – Анастасія Баранович.

– У цій грі ми виправили помилки, допущені в матчі з «Пьотроковією». Та все ж деякі «але» залишилися… Адже на 46-ту хвилину наша перевага сягала одинадцяти м’ячів. Але в останні чотирнадцять хвилин матчу ми більше пропустили, ніж забили, завдяки чому суперниці скоротили відставання. У підсумку, ми виграли з перевагою у чотири м’ячі, хоча, насправді, впевнено йшли у відрив у десять м’ячів. Ми побачили, які помилки гравців треба виправляти. Хочу відзначити, що добре зіграли крайні – Анастасія Баранович і Марина Коновалова (обоє – студентки ЛДУФК) – в тандемі діяли шикарно. У Насті чудово виходила схема 5-1 в захисті, суперниці розгублювались – не знали, як їм поводитися в нападі. Відповідно, Анастасія перехоплювала у них м’ячі, передавала Марині чи навпаки – Марина відбирала й передавала на Баранович. Вони чудово втікали від суперниць й атакували вже їх ворота. Недарма Анастасії вручили приз найкращого гравця нашої команди, вона зіграла стабільно, хоча й не реалізувала кілька моментів, але пристойно захищалася та забивала дуже потрібні голи. Ми нею задоволені, – розповіла Анжела Савченко.

– Загалом, такі ігри дуже потрібні: в Україні своїх суперників ми вже знаємо, а з цими командами грали вперше. Ми вийшли проти команд, яких жодного разу не бачили. Коли не знаєш супротивника, адаптовуватись до нього доводиться безпосередньо під час матчу – це дуже корисно для набуття досвіду. Ми змогли оцінити свої сили й можливості. Також зробили висновки, чого не вистачає окремим нашим гандболісткам й команді загалом. Найближчої п’ятниці-суботи ми зіграємо з Тернополем у чемпіонаті України, а потім буде перерва в змаганнях, і ми знаємо, над чим працюватимуть дівчата. Дуже приємно, що з польськими командами ми виглядали гідно – грали на рівних або були сильнішими. Це важливо, враховуючи те, що рівень польського чемпіонату вищий за український».

За матеріалами офіційного сайту ГК «Галичанка»