Студентка спеціальності «Туризм» Соломія Коротошин – волонтерка на Днях європейської спадщини (Фото)

У Львові з 9-го по 11-е вересня пройшли традиційні Дні європейської спадщини, які цьогоріч були присвячені темі «Втрачене. Збережене. Відновлене». Упродовж трьох днів відбулося близько 90 подій (екскурсій, лекцій, презентацій, майстер-класів тощо), учасників яких знайомили з історією та культурою Львова місцеві гіди, музейники, науковці, краєзнавці та мистецтвознавці. Незважаючи на дощову погоду, усі події Днів європейської спадщини були дуже популярними і за даними організаторів – Управління туризму Львівської міської ради – їх відвідало близько 1300 осіб.

Координувати проведення Днів європейської спадщини у Львові допомагали волонтери, серед яких була й Соломія Коротошин – студентка другого курсу спеціальності «Туризм» Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, яка люб’язно погодилася поділитися своїми враженнями про участь в заходах у вигляді невеликого інтерв’ю.

– Соломіє, звідки Ви дізналися про можливість участі в організації Днів європейської спадщини у Львові в ролі волонтера? Чим Вас зацікавила ця можливість?
– Про набір волонтерів для Днів європейської спадщини я дізналась від нашого куратора, Павла Вікторовича, а також з дописів на Facebook-сторінці кафедри туризму ЛДУФК. Мені здалося це цікавою можливістю, я прочитала детальніше про цей проект і мені сподобалось. Тому я вирішила спробувати і подала заявку.

– Опишіть, будь ласка, у чому полягали Ваші функції як волонтерки.
– У волонтерів було декілька обов’язків. Зокрема, я займалась реєстрацією людей, які прийшли на захід, а також робила фото й записувала тези про те, що було найбільш цікавим.

– Що Вам найбільше сподобалося і запам’яталося під час участі в заходах?
– Загалом я дуже рада, що вирішила спробувати себе в ролі волонтерки на Днях європейської спадщини, тому що це чудовий проект. Дякую його організаторам! Участь у Днях європейської спадщини принесла мені багато емоцій і знань, дала можливість побувати на унікальних екскурсіях, завести нові знайомства, зробити гарні фото. Впевнена, що у майбутньому мені, як фахівцю у сфері туризму, це згодиться.

Хочу відзначити, що була приємно вражена тим, що багато людей, навіть незважаючи на погодні умови та й становище у країні, приходили на екскурсії. Це були і мешканці Львова, і люди з інших міст України, які справді були захоплені – їм було цікаво почути чи побачити щось нове.

Оскільки одночасно відбувалось багато подій і всі хотіли відвідати їх якомога більше, то були випадки, коли відвідувачі прослухали лише половину і бігли на інший захід. Та й волонтерам було цікаво, тому ми між собою ділились враженнями або, якщо була можливість, долучались ще до інших подій.

– Чи отримали Ви корисні знання і вміння для подальшої професійної діяльності? Якщо так, то які?
– Думаю, що так. Я побачила як привернути увагу слухачів, що людям цікавіше, на що варто звернути більше уваги, а також як організовувати події і яким способом краще викладати матеріал. Ну й на додачу я познайомилась із деякими цікавими людьми, що працюють у сфері туризму.

– Що б Ви хотіли побажати першокурсникам спеціальності «Туризм», які лише починають навчання у ЛДУФК імені Івана Боберського?
– Першокурсникам хочу порекомендувати старатись бути активними і якомога частіше брати участь у подібних заходах у ролі як волонтерів, так і відвідувачів, бо це і яскраві враження, і потрібний нам досвід.