«Сучасна славістика в Україні та Європі» (Фото)

В Ужгородському національному університеті відбулася Міжнародна наукова конференція «Сучасна славістика в Україні та Європі», приурочена 25-літтю відкриття словацького відділення та 5-й річниці чеського відділення філологічного факультету вишу. У міжнародному науковому форумі взяла участь керівник редакційно-видавничого відділу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Оксана Борис.

Конференція зібрала науковців з університетів Києва, Львова, Дніпра, Луцька, а також Пряшева, Братислави, Кошиць, Трнави.

Під час урочистого засідання учасників тепло привітали завідувачка кафедри словацької філології Наталія Петріца, попередня завідувачка кафедри Світлана Пахомова, проректорка вишу Мирослава Лендьел, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, почесний консул Словацької Республіки в Україні Олег Адамчук, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак і декан філологічного факультету Галина Шумицька.

Творчі виступи презентували учні спеціалізованої загальноосвітньої школи №4 міста Ужгород з поглибленим вивченням словацької мови, а також студентки-словакістки й богемістки.

Заступник директора Наукової бібліотеки Вікторія Воробець представила підготовану працівниками книгозбірні виставку книжок.

РОБОТА СЕКЦІЙНИХ ЗАСІДАНЬ СТОСУВАЛАСЯ ТАКОЇ ТЕМАТИКИ:

• Стан і перспективи словакістики та богемістики в Україні
• Методика викладання слов’янських мов в україномовному середовищі
• Слов’янські мови в синхронії та діахронії
• Контрастивна лінгвістика
• Двомовна слов’янська лексикографія
• Словацька та чеська літератури: історія та сучасність
• Українсько-словацькі та українсько-чеські літературні взаємини
• Проблеми теорії і практики перекладу зі слов’янських мов
• Слов’янська історична ономастика
• Проблеми історичної словакістики та богемістики

На засіданні однієї із секцій Оксана Борис виступила з доповіддю «Микола Євшан на чесько-українських літературних перехрестях».

Також у рамках конференції було презентовано нові збірники художньо-мистецької серії «Між Карпатами і Татрами».